Жадність надія і страх

Розглянемо основні явища в психології біржової гри: спрага, надія і очікування і страх. Цим явищам присвячені сторінки в книзі Э. Л. Наймана «Мала енциклопедія трейдера». В основному ця книга розглядає основи технічного і фундаментального аналізу фінансових ринків. «Мала енциклопедія» призначена більш для досвідченого професійного учасника ринку цінних паперів, валютного ринку і біржових товарних ринків. Але для трейдера, що починає, корисна тим, що в цьому виданні дається практичний матеріал, на основі вивчення якого, можна освоїти закони фінансових ринків і психологію біржової гри.
У цій частині ми стисло торкнемося основних моментів психології біржової гри, кожного окремо, спираючись на дану Найманом класифікацію. Тих же, хто захоче детальніше вивчити цю область, я посилаю безпосередньо до його праці.

Жадність

Рушійною силою, яка примушує трейдера брати участь в роботі на спекулятивних фінансових ринках, Найман рахує жадність. Якщо ваша жадність незначна, то операцій ви укладатимете мало, постійно упускаючи вигідні випадки. Тоді трейдеру рекомендується зайнятися іншим видом бізнесу, спокійнішим. Якщо ж жадність не має меж, то трейдер прагне укласти якомога більше операцій, піддаючи себе ризику неясних перспектив. Тоді краще грати в казино, ми обговорювали це на початку розділу.

В першому випадку робота трейдера нагадує стрибки боязкого зайця, що обережно вискакує із-за куща. У другому - азарт безрозсудного рубаки в кінному бою. Кінець один - смерть: від хижака або очманілої кулі. У перекладенні до трейдера - від досвідченого трейдера або від великого програшу. Жадність треба утримувати на короткому повідці. Головне, щоб вона не заважала ухвалювати рішення при висновку операцій. Результатом жадності є мотивація до висновку операцій.

Можна виділити два види мотивації. Раціональна мотивація зазвичай присутня до першого входження в ринок у молодого трейдера, а також в роботі професійного трейдера. Вона виражається в холодній обачності при ухваленні рішень про укладення оборудок. Ірраціональна мотивація виражається в азарті гравця і присутній практично у кожного трейдера, проте професіонали контролюють свій азарт, а непрофесіонали стають рабинями емоцій і прирікають себе на крах. Виявити, під впливом якого азарту ви граєте, можна за допомогою наступних сигналів.
Якщо трейдер питає у інших: «Що ви думаєте із цього приводу?» і розповідає іншим про свої відкриті позиції, якщо у трейдера немає плану роботи, складеного до укладення оборудок, - те ця людина працює під впливом ірраціональної жадності, а не розуму. Кращими ліками від азартності є складання плану укладення оборудок - фінансового плану діяльності.

.

Надія на прибуток


0 Відгуків на “Жадність надія і страх”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук