Зберігаєте гроші в ощадній

Сьогодні курси світових валют міняються щомиті. Навіть у транспорті від пенсіонерів можна почути: «А євро-то сьогодні як рвонув проти долара, чули?» Не тільки на державному рівні, але і на рівні обивателя інтерес до курсу основних світових валют росте. Воно і зрозуміло, особливо якщо пригадати Індію і Пакистан в 1949 році.

Не винаходити велосипед

В середині минулого століття Індія і Пакистан отримали незалежність. Індія прив'язала свою рупію до фунта стерлінгів, а пакистанська рупія була прив'язана до долара США. Після закінчення Другої світової війни економіка цих країн була на підйомі, особливо в сировинних і переробних галузях. 18 вересня 1949 року британський уряд оголосив про девальвацію фунта стерлінгів на 30.5%. Індійська рупія миттєво подешевшала на 30.5%. Експорт з Індії до Пакистану став раптово надзвичайно вигідним. Для індійської джутової і бавовняної промисловості сировина з Пакистану так же різко подорожчала.

Сировинний голод викликав падіння виробництва в цих ключових для країни галузях. Фінансова криза, що почалася, і торгова війна підсилили конфлікт, в якому переплелися територіальні спори, релігійні розбрати і політичні розбіжності.

Тепер уявіть, що у вас в кишені лежить 100 доларів і 100 рублів. Допустимо, обмінний курс Центрального банку РФ 25 руб./доллар. Обмінявши $100 на рублі, отримуємо вартість всіх ваших кишенькових активів в 2.600 рублів ($100 + 100 рублів). Наступного дня оголошують про девальвацію рубля на 30.5%. Обмінний курс ЦБ стає 32.625 руб./доллар. Вартість ваших активів в доларах стала рівною $79.69.

Після таких стрибків перед вами стоятиме одне питання: «Як забезпечити себе від знецінення власних активів?» Виявляється, що ціна питання - вартість звичайного калькулятора. Важливо тільки при цьому не винаходити велосипед, а скористатися досвідом професійних валютних спекулянтів.

Сенс позиції Lock

В щоденній суєті ми часто читаємо або чуємо по телебаченню, що японська ієна різко подорожчала, і тепер курс ієни до долара загрожує японським компаніям торговою війною з боку Америки. Або, що євро так сильно виріс в ціні, що Європейський центральний банк буде вимушений понизити ставки за кредитами. Але при цьому що ніякі торгові війни не починаються, а транснаціональні компанії ніяких збитків від різких стрибків валютних курсів не зазнають. Всі розмови аналітиків від біржової індустрії закінчуються тим же, чим і почалися - нічим.

В практиці валютних спекуляцій є така позиція, яка називається Lock. Позицію Lock професійні валютні спекулянти відкривають в тому момент, коли вони не упевнені, в яку сторону рухатимуться курси валют, і потрібний час, щоб визначитися з напрямом руху.


0 Відгуків на “Зберігаєте гроші в ощадній”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук