Зародження валютного ринку – 1944 рік

Зародження валютного ринку - 1944 рік

Міжнародний валютний ринок в тому вигляді, в якому ми його знаємо, виник після 1973 р. Початок його новітньої історії був покладений літом 1944 р. в американському курортному містечку Бреттон-вуддс. Результат Другої світової війни вже не викликав ні у кого сумнівів, і союзники зайнялися післявоєнним фінансовим пристроєм планети.

Тоді як економікам всіх провідних держав після війни загрожував крах або вони повинні були опинитися в лещатах військового виробництва, економіка США виходила з війни на підйомі . А оскільки і переможці, і жертви, і переможені потребували їжі, палива, сировини і устаткування, а дати все це в достатній кількості могла тільки американська економіка, то виникло питання, чим інші країни за це платитимуть. Після війни вказані країни небагато що мали з того, що могло б зацікавити США; золотий запас у США був найбільшим, більшість же країн навряд чи взагалі могли похвалитися золотим запасом.

торгівля акціями через інтернет це трейдінг на фондовому ринку.

При будь-яких спробах налагодити торгівлю за допомогою обміну валют ціна на долар унаслідок високого попиту на американські товари неминуче повинна була піднятися до такого рівня, що всі інші валюти знецінилися б і придбання американських товарів стало б неможливим.

Очевидно, що, з іншого боку, це можна було рахувати чиїй завгодно проблемою, тільки не Сполучених Штатів, але достатня кількість людей розуміла, що саме такий підхід і привів до Другої світової війни . Після Першої світової війни Америка «умила руки», залишивши міжнародну відповідальність на долю інших країн. Мир випробовував сильний фінансовий (доларовий) голод, золоті запаси країн перекочували в США, інші валюти знецінювалися. Природні, але недалекоглядні протекціоністські рішення ізолювали економіки один від одного, і економічний націоналізм легко проник в політичні відносини, що і привело до війни.

Джерело: forex-history.ru


0 Відгуків на “Зародження валютного ринку – 1944 рік”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук