З приводу поведінки валют в різний час доби

Питання, отримане від слухача 05 Фев 2001 14:10

Здрастуйте, р. Ліховідов.

Не зовсім зрозумів про виділену годину Азіатської сесії. Відповідає він 01:00 по Грінвічу, по Москві це виходить 04:00 (якщо я не помилився), Сідней, Токіо і Сінгапур мають між собою розбіжність в одну годину і дві години (11:00; 10:00; 09:00).

Далі по тексту: "...выделенный характер пояснюється тим, що на кінець цієї години фіксується в Японії комерційний курс валют..." Чи означає це, що банки інших учасників Азіатської сесії (Сідней, Сінгапур, Гон-конг) чекають результатів Японії? Чи існує подібний виділений годинник в інших сесіях, якщо так, то чи не можна докладніше дізнатися про їх характерні особливості.
Відповідь

В тому коментарі, який мені попався в Рейтері щодо фіксації курсу валют в Японії, був зважаючи на саме кінець години 1:00 по Грінвічу. Валютне регулювання в кожній країні своє, відповідно до власного законодавства. Ясно, що банків інших країн це не торкається, а чи чекають інші банки результатів торгів в Токіо, швидше за все, залежить від конкретної ситуації на ринку.

Якщо якісь істотні справи відбуваються на японських акціях, то ясно, що всі на це дивитимуться; азіатські валюти випробують вплив в першу чергу, оскільки торгівля йде одночасно. Активні спекуляції на тему грошової політики Банку Японії також можуть тримати всі ринки в напрузі; а японці уміють підтримувати цю напругу, видаючи серії суперечливих висловів різних політичних і фінансових керівників.

Взагалі, виділений характер цієї години виявляється достатньо явно, але не означає однозначного сигналу. Постежите уважно і багато що стане ясне.

Не думаю, що подібна окрема виділена година є в європейській і американській сесіях. Тобто, з погляду міркувань валютного регулювання, за логікою речей, його навряд чи тут можна чекати. Але чисто технічно, в поведінці графіків конкретних валют, цілком можна виявити якісь особливості їх ходів по окремих годинних свічках (а
виявивши, використовувати в торгівлі). Загальний графік активності Forex'а за часом доби я зазвичай малюю на дошці, коли читаю лекції. Тут його важко зобразити, але приблизно це виглядає так (якщо до малюнка додати те, що написане в підручнику, то загалом картина буде цілком):

Між Азією і Європою є досить явний провал активності, в тому сенсі, що від 4 (або навіть від 3) і до 6 (а то і до 7) робити на ринку нічого.

Між Європою і Америкою провалу немає, але спад вельми помітний, приблизно між 10 і 12 GMT. Після 17 (від сили 18, тобто, в кінці американської сесії) на ринку знову робити нічого (іноді бувають круті ходи на тонкому ринку, але для початку кращого всього туди не лізти) до початку наступної Азії.

Це, звичайно, дуже загальна схема, кожен трейдер має свої прикмети, все природно приходить з досвідом.

Джерело: fxclub.org


0 Відгуків на “З приводу поведінки валют в різний час доби”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук