Я б в дейтрейдери пішов

Зараз мало хто сумнівається, що технологія прямого доступу переважно онлайнових операцій через Інтернет-брокера. Згідно звіту дослідницької фірми Keefe, Bruyette and Woods (KWB), середня денна кількість операцій з використанням технологій прямого доступу в два рази перевищує число операцій, довершених онлайн-брокерамі. У перспективі посилення позицій даної технології теж не викликає сумніву.

Вибір зробили за нас

Для деяких малоактивних позиційних трейдерів і інвесторів з обмеженими фінансовими можливостями використання дешевших Інтернет-брокерів може бути переважно. Трейдеру, що здійснює 1-2 операції в місяць і тримає відкриті позиції протягом тижнів або місяців, - прямий доступ навряд чи потрібний.

А ось активним трейдерам без прямого доступу не обійтися. Можливість швидкого реагування на зміну ситуації на ринку - основа успішної роботи активного трейдера. Тим паче, що більшість з нас стали сьогодні дейтрейдерамі - навіть якщо ми себе такими не вважаємо.

Згідно тим, що набули чинності 28 вересня 2001 р. новим правилам SEC і NASD, дейтрейдерамі вважаються учасники ринку, що здійснюють 4 або більш за операції за 5 торгових днів. Якщо частка таких операцій не перевищує 6% від загального числа, клієнт не вважається дейтрейдером. Мінімальний депозит для дейтрейдеров складає тепер $25,000. Одночасно збільшена купівельна спроможність (плече до 1:4).

Практично будь-яка людина, що вирішила заробляти на фінансових ринках і провідний робочий день за торговим терміналом (з миттєвим виходом на ринок) не меншого 4-5 годин, виконає цю кваліфікаційну норму SEC і NASD, навіть якщо і сам не захоче. За рідкісним виключенням, і те якщо трейдінг не є основним заняттям. Це як за кермом хорошої машини: коли дорога гладка, важко утриматися і не натиснути педаль газу.

Отже, частина вибору зроблена за нас. Незрозуміло поки, потрібно нам це чи ні, але давно ясне одне: дейтрейдінг вимагає високої кваліфікації, яку швидко придбати не можна. Необхідні досвід, час і втрата деякої суми грошей. Без цього дейтрейдером не стати.

Обережно - ризики!

Хто такі дейтрейдери? Яким ризикам вони піддаються? У травні 1999 року голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Артур Льовітт (Arthur Levitt) дав визначення дейтрейдера, як «індивідуума, не зареєстрованого як брокер-ділер, або зареєстрований представник, торгуючий акціями у фірмі, що забезпечує індивідуума в режимі реального часу доступом до головних фондових бірж і NASDAQ».


0 Відгуків на “Я б в дейтрейдери пішов”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук