Виникнення і розвиток валютного ринку

Торгівля валютою має багатовікову історію, яка сходить до часів Стародавнього Сходу, а в період середньовіччя, коли виниклі міжнародні банки стали застосовувати обмінні платіжні засоби, дійсні для пред'явлення третім особам, що сприяло підвищенню гнучкості і зростанню числа валютних угод, що укладалися, почалося остаточне формування валютного ринку.

Сучасний ринок валют, для которного характерні періоди зростання волатільності (частоти і розмаху зміни) цін і їх відносній стабільності , що періодично змінюють один одного, склався в двадцятому сторіччі. До середини 30-х років Лондон був провідним центром валютної торгівлі, а британський фунт був валютою для розрахунків і створення валютних резервів. Оскільки у той час валютою торгували за допомогою телексів або по телеграфу, британський фунт мав загальноприйняту назву “cable” (телеграма).
Після другої світової війни, коли економіка Великобританії потерпіла велику утрату, а Сполучені Штати були єдиними з промислово розвинених країн, такими, що не постраждала економічно від війни, долар США, відповідно до Бреттон-вудсськім договором (1944 г) між США, Великобританією і Францією став резервною валютою для всіх капіталістичних країн з жорсткою штучною прив'язкою їх валют до американського долара (створення валютних коридорів, які повинні були забезпечувати центральні банки відповідних країн шляхом інтервенцій або скупки валюти). У свою чергу, долар США був прив'язаний до вартості золота з розрахунку 35 доларів за унцію.
Тим же договором був утворений Міжнародний валютний фонд (МВФ), що грає важливу роль в поданні кредитної підтримки соціалістичним країнам, що розвиваються і колишнім, провідним економічні реформи. Для виконання цих цілей МВФ використовує такі інструменти як резервні транші , що дозволяють країнам використовувати ресурси з їх власних членських квот при настанні термінів платежів, кредитні лінії і угоди типу stand-by .

.

Кредитні лінії і stand-by - угоди є стандартними формами позик МВФ, на відміну від таких як компенсаційна фінансова підтримка , яка призначена для розширення фінансової допомоги країнам з тимчасовими проблемами, обумовленими зменшенням об'єму експорту; поповнення резервних запасів, призначене для допомоги в накопиченні первинних товарних ресурсів в цілях забезпечення стабільності цін на особливі групи товарів, і розширена підтримка для надання допомоги країнам, що зазнають фінансові труднощі, яка за розміром або тривалістю перевершує об'єм інших видів допомоги.


0 Відгуків на “Виникнення і розвиток валютного ринку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук