Вибираємо брокера на ринку Форекс

В Росії еталоном якісної роботи на ринку Форекс для фінансових компаній є крупні західні брокерські будинки. Серйозні інвестори вибирають саме їх і, в першу чергу, з міркувань надійності. Багато в чому дані переваги обумовлені психологічними причинами. Історично все західне (будь то джинси, банк або брокер) здається російським громадянам, що прожили десятки років за «залізною завісою», якіснішою, надійнішою і престижнішою. Проте банкрутство таких гігантів ринку Форекс як американська Refco і швейцарська Sovereign Financial Group примусило багато наших співгромадян, торгуючих світовими валютами, по-новому поглянути на питання вибору брокера.
Отже, на що ж варто звернути увагу при ухваленні рішення про початок співпраці з тією або іншою фінансовою компанією?

.

Почнемо з надійності. Надійним фінансовим посередником зазвичай вважається брокер з тривалою історією роботи, ліцензією і підконтрольністю регулюючим органам, з системою страхування своєї відповідальності перед клієнтами, відладженою системою ріськ-менеджмента усередині компанії, правовою прозорістю, захищеністю договірних відносин. При цьому компанія ще повинна бути достатньо респектабельною, хоча кожний з нас розуміє цей термін по-своєму.

Сам по собі термін роботи ще нічого не гарантує: згадані вище крупні західні компанії існували на ринку достатньо довго. Проте ризик втрати грошей у фірмі-одноднівці значно вищий, ніж у брокера, який надає доступ своїм клієнтам до фінансових ринків не один рік. Тривала історія роботи - це відладжені механізми ріськ-менеджмента (інакше, компанія б вже розорилася), кваліфікований персонал, надійні партнери, фінансові резерви і т.д. Одним словом, у компанії з історією роботи є переваги перед новачками на ринку.

Документи і регулюючі органи. На жаль, як показує практика, наявність ліцензій і підконтрольність регулюючим організаціям, будь то державним або галузевим, також не дає гарантії збереження ваших грошей. Проте це серйозний плюс у виборі брокера.

По-перше, процес ліцензування сам по собі відсікає явних шахраїв. Компанія зобов'язана розкрити перед державою своїх власників, надати статутні документи, бухгалтерську звітність. Крім того, регулюючі органи в тій або іншій формі контролюють оперативну діяльність, фінансові показники компанії.

По-друге, завжди є організація, куди клієнт може поводитися з скаргою або претензією. Так, в США контролем брокерів на ринку Форекс займається CFTC (Commodities Futures Trading Comission - комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами) - урядова комісія в статусі федерального агентства. У Англії - це FSA (Financial Services Authority - комісія з фінансових послуг). У Росії контролюючої організації за маржінальнимі операціями на позабіржовому валютному ринку поки немає. Проте якщо російські депутати займуться даною проблемою, то можна припустити, що нею стане Федеральна служба по фінансових ринках.


0 Відгуків на “Вибираємо брокера на ринку Форекс”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук