ВВП

Gross Domestic Product, скорочено GDP або Валовий внутрішній продукт, скорочено ВВП служить головним індикатором, який відображає стан національної економіки. ВВП складається з суми об'ємів споживання, або Personal Consumption, складову дві третини індексу і інвестицій, державних витрат і різниці експорту і імпорту.
Як основна форма для його вимірювання прийнята процентна зміна, подія за рік в перерахунку на квартал, у відношенні до такого ж періоду минулого року, так званий загальний річний рівень зростання, або growth rate.

Звіт по ВВП представляється двома оцінками. Перша заснована на кінцевому попиті, друга заснована на оцінці доходу. Значення цього показника досить сильно коливаються від кварталу до кварталу, унаслідок великих коливань чистого експорту і запасів країни. В зв'язку з цим економісти виключають запаси (inventories), розглядаючи об'єм продажів кінцевого продукту (final sales).

ВВП це підсумковий показник стану економіки і потрібно, перш за все, враховувати індикатори, які на нього впливають, - промислове виробництво, особисті доходи і витрати громадян, витрати, пов'язані з будівництвом і інші структурні складові ВВП. Величезний вплив ВВП на грошово-кредитну політику і фондові індекси.

Зростання ВВП, як правило, супроводжується підйомом економіки. А якщо він росте випереджаючими темпами порівняно з приростом ВВП інших країн, то це означає що переважно інвестуються засоби в економіку даної країни. Зростання ВВП завжди приводить до зростання курсу національної валюти.


0 Відгуків на “ВВП”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук