Всі трейдери роблять це

Як підвищити ефективність різних технологій, використовуваних трейдером-практиком? Віце-президент по розвитку компанії «Франклін & Грант» пише статтю, покликану допомогти розібратися в цій тонкій справі.

По теорії управління

Яку стратегію біржової гри ні візьми, всі трейдери, так або інакше, вирішують вельми схожі завдання. Якщо спробувати їх класифікувати, то з'ясується, що основних типів завдань не так і багато - всього три.

1. Вибір акцій, які найкращим чином відповідають стратегії вашої гри.
2. Прогноз подальшої динаміки ціни на період, що цікавить.
3. Виставляння конкретних ордерів.

Ці завдання відповідають трем основним етапам, добре відомим в теорії управління: збір і аналіз інформації, прогноз розвитку ситуації, ухвалення управлінських рішень для корекції у разі відхилення динаміки від прогнозованої. На таку подібність не могли не звернути увагу виробники аналітичного програмного забезпечення.

Так, для вибору акцій, що купуються, широку популярність завоювали сток-ськрінери, або прості фільтри - з бази даних вони вибирають задані параметри акції, що тільки мають. Для прогнозу цін використовується щонайширший набір інструментів. Сюди відносяться і традиційні методи екстраполяції, і досить складні (і дорогі!) рішення, засновані на нейросетевих алгоритмах.

Для виставляння ордерів на ринок існує багато торгових систем. Більшість з них дозволяють запрограмувати правила ухвалення рішення для автоматичної розстановки ордерів. Але самі правила повинен задати користувач! Праця скласти такі правила автоматично на себе беруть механічні торгові системи, але більшість з них на перевірку виявляються неспроможними.

Яка ж вимальовувалася картина? Виробники програмних продуктів і онлайнових послуг спираються на теорію управління, але того вражаючого ефекту, яким супроводжується її застосування в традиційних областях, при управлінні інвестиціями явно не спостерігається. У чому ж справа?

Простота гірша за крадіжку

глибший аналіз пропонованих інструментів показує, що в більшості випадків в основі аналітичних програм закладені невиправдано прості алгоритми рішення. Ця простота не відповідає витонченості об'єкту, що вивчається, - ринку. Судите самі. Що, наприклад, є сток-ськрінери? Це просто один запит в базу даних з потрібним «профілем». Для професійних учасників ринку, які точно знають, чого хочуть, такий інструмент, звичайно, буде корисний.


0 Відгуків на “Всі трейдери роблять це”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук