Валютний ринок

Валютний ринок - це ринок, на якому торгуються валюти. Валютний ринок - дуже величезний, денний об'єм на валютному ринку досягає декількох трильйонів доларів США.

Головними валютами на валютному ринку форекс є сьогодні: долар США (USD), євро (EUR), японська йена (JPY), швейцарський франк (CHF) і англійський фунт стерлінгів (GBP).

На валютному ринку форекс операції за участю долара США складають 70%. Це можна пояснити тим, що у всьому світі виявляється великий інтерес до цієї валюти. Так само, графік долара США дуже динамічно розвивається, що дає добрі результати його аналізу.

Валютний ринок - це безліч людей, компаній, банків, які ведуть обмін однієї валюти на іншу. Кожен обмін міняє курс: підвищує або знижує його.

Валютний ринок форекс є копією ринку акцій з невеликими змінами. Торгуються на валютному ринку валюти, а не акції. Процес торгівлі на валютному ринку відрізняється від процесу торгівлі на ринку цінних паперів.

Доступ до валютного ринку для нас з Вами, простих громадян, надають компанії-посередники (ділінговиє центри). У кожної компанії свої умови торгівлі на валютному ринку форекс. Також на валютний ринок можна потрапити через банк, але сума депозиту набагато перевищує суму, яка потрібна для відкриття рахунку в компанії-посереднику. Але це зрозуміло, банки надійніші за компанії-посередники: вони страхують депозити, надають безліч зручностей, з ними приємно працювати як на валютному ринку, так і на ринку цінних паперів.

Валютний ринок представляє великі можливості по заробітку грошей. Де їх ще заробляти, якщо не там, де вони є, а є вони якраз на валютному ринку.

Основними учасниками валютного ринку є центральні банки; денний об'єм операцій найбільш крупних міжнародних банків на валютному ринку форекс (Deutsche Bank, Barclays Bank, Union Bank of Switzerland, CityBank, Chase Manhattan Bank, Standard Chartered Bank) досягає мільярдів доларів. Центральні банки країн виходять на валютний ринок форекс, як правило, не з метою витягання прибули, а з метою перевірки стійкості або корекції існуючого курсу національної валюти, оскільки останній робить значний вплив на стан економіки країни. Центральні банки також виходять на валютний ринок через комерційні банки.
Хоча прибуток не є основною метою цих банків, збиткові операції їх теж не привертають, тому інтервенції центральних банків зазвичай маскуються і здійснюються через декілька комерційних банків відразу.

.

Окрім банків, активним учасником валютного ринку виступають брокерські будинки, що виконують роль посередника між великою кількістю банків, фондів, комісійних будинків, ділінгових центрів і т.п. Комерційні банки і брокерські будинки не тільки здійснюють операції по купівлі-продажу валюти за цінами, які виставляють інші активні учасники валютного ринку, але і самі пропонують свої власні ціни. Таким чином, вони активно впливають на процес ціноутворення і життя всього ринку.


0 Відгуків на “Валютний ринок”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук