Валютні опціони

Валютний опціон - це контракт між покупцем і продавцем, що дає покупцеві право (але що не накладає зобов'язання), придбати певний об'єм валюти за наперед обумовленою ціною і протягом наперед встановленого терміну незалежно від ринкової ціни валюти, і накладає на продавця ( writer ) зобов'язання передати покупцеві валюту протягом встановленого термін, якщо і коли покупець побажає здійснити опційну операцію.

Валютний опціон - це унікальний торговий інструмент, в рівній мірі придатний і для торгівлі ( speculation ), і для страхування ризику ( hedging ).

На ціни опціонів, в порівнянні з цінами інших інструментів валютної торгівлі, впливає більше число чинників. На відміну від спотів або форвардів як висока, так і низька волатільность може створювати прибутковість на опційному ринку. Опціони розглядаються трейдерами і як дешевший інструмент валютної торгівлі, і як інструмент, що відрізняється більшою безпекою і що забезпечує точне виконання заявок на закриття збиткової позиції ( stop-loss orders ).

Валютні опціони займають сектор Форекса, що швидко росте. Починаючи з квітня 1998 г, опціони займають на нім не меншого 5% загального об'єму. Найкрупнішим центром опційної торгівлі є США, за якими слідують Великобританія і Японія. Опційні ціни засновані на цінах спотів і є тому вторинним ринковим інструментом.

Розподіл об'ємів опційної торгівлі між ринком OTC і організованим валютним ринком: 1 - сектор OTC; 2 - сектор організованої торгівлі.

На валютному ринку опційні операції можливі за готівку або у вигляді фючерсов. З цього виходить, що торгівля ними здійснюється або «через прилавок», як спотами, або на централізованому фючерсном ринку. Велика частина валютних опціонів, приблизно 81%, торгується методом OTC. За технологією виконання операцій трейдерами цей ринок аналогічний ринкам спотів і свопів - торгівлю здійснюють один з одним безпосередньо або через брокерів. Операції відбуваються з будь-якими об'ємами будь-якої валюти, з будь-якими термінами виконання контракту, у будь-який час доби.
Кількість одиниць валюти може бути цілою або дробом, а вартість кожною може оцінюватися як в доларах США, так і в іншій валюті. Термін дії контракту може встановлюватися будь-якій - від декількох годинників до декількох років, хоча в основному терміни встановлюють, орієнтуючись на цілі числа - один тиждень, один місяць, два місяці і т.д.

.

На відміну від фючерсних валютних контрактів, для придбання валютних опціонів не потрібна наявність початкового грошового запасу ( margin’а ). Вартість опціону ( premium ), або ціна, по якій покупець розплачується з продавцем ( writer’ом ), відображає загальний ризик покупця.


0 Відгуків на “Валютні опціони”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук