Валютне ціноутворенняТеорії

Сучасні монетарістськіє теорії волатільності обмінного курсу

Сучасні фінансові теорії волатільності короткострокового обмінного курсу враховують роль короткострокового ринку капіталу і довготривалий вплив товарного ринку на обмінний курс. Згідно цим теоріям, розбіжність між обмінним курсом і ППС обумовлена попитом і пропозицією капіталу рівнем міжнародної фінансової спроможності.

Одна з сучасних фінансових теорій стверджує, що волатільность обмінного курсу викликається одноразовим збільшенням пропозиції вітчизняної валюти, оскільки це подразумеваєт очікування подальшого зростання грошової маси.

Теорія ППС розповсюджується, таким чином, на ринки капіталу. Якщо в деяких двох країнах, вартість валюти яких змінюється, попит на гроші визначається рівнем внутрішнього доходу і величиною облікової ставки, то при підвищеному доході збільшується число операцій, тоді як при високій обліковій ставці попит на гроші знижується.

Згідно другої версії, обмінний курс миттєво пристосовується для підтримки постійного паритету валютних цін, а волатільность виникає унаслідок того, що товарний ринок пристосовується до цього повільніше, ніж фінансовий. Ця версія відома як підхід з позицій руху фінансів ( the dynamic monetary approach ).

Синтез традиційних і сучасних монетарістськіх теорій

Щоб краще пристосувати теорії до реалій ринку, можна сформулювати більш обгрунтовані умови для синтезу традиційних і сучасних монетарістськіх теорій.

Короткочасний відплив капіталу, викликаний фінансовими потрясіннями, створює порушення платіжного балансу, викликаючи необхідність коректування обмінного курсу для відновлення платіжної рівноваги. Спекулятивні устремління, нестійкість товарного ринку і наявність короткочасних рухів капіталу викликають волатільность курсу. Ступінь зміни обмінного курсу є функцією еластичності споживчого попиту. Оскільки фінансові ринки більш пріспосабліваєми до мінливих ринкових умов, чим товарні, курсова вартість валюти схильна до впливу короткочасних змін на ринку капіталу і довгострокових змін на товарних ринках.

Джерело: internetforex.ru


0 Відгуків на “Валютне ціноутворенняТеорії”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук