Уламки ВВП завалили рубель

Рідний Мінфін став причиною стрибків долара і євро на російському валютному ринку. Менш ніж за 2 години іноземні валюти продемонстрували вертикальний зліт.

Долар і євро різко виросли на ММВБ у вівторок близько 12:30 мськ, бівалютная корзина піднімалася до 37 рублів на тлі обережних оцінок економічних перспектив від представника Мінфіну.

Наш ВВП злякав валюту

Здавалося, що нічого не провіщало бурі на російському валютному ринку. Ранок почався із зростання долара і євро до російської валюти вперше за 6 сесій в руслі тенденцій світового ринку, але в достатньо спокійному темпі. У перші хвилини на ММВБ долар торгувався поблизу попередньої сесії.
Через п'ять хвилин після відкриття торгів средневзвешенний курс долара США до російського рубаю з терміном розрахунків «завтра» знизився на 1,52 коп. в порівнянні з курсом попереднього дня і склав 31,0528 крб. В порівнянні з офіційним курсом американська валюта підвелася на 0,12 коп.

За підсумками індексної сесії, на основі якої відбувається процес курсоутворення долара наступного дня, американська валюта виросла на 9,49 коп. в порівнянні із станом на 11:30 мськ попереднього торгового дня і склала 31,1465 крб.

Вартість бівалютной корзини на цей час лише небагато підвищилася - на 4 копійки - і склала 36,69 крб. в порівнянні з 36,65 крб. в понеділок.

І тут на ринок підтяглися новини від Мінфіну. Замміністра фінансів РФ Оксана Сергиенко повідомила у вівторок, що зростання ціни на нафту до $60 за баррель розцінюється Мінфіном як короткострокова корекція.
“Це короткострокова корекція, фундаментальних чинників для зростання немає”, - сказала вона, відзначивши, що для бюджету на 2009 рік Мінфін зберігає прогноз середньорічної ціни нафти на рівні $45 за баррель.

Крім того вона відзначила, що бюджет, що діє, на 2009 рік формувався виходячи з прогнозу падіння ВВП РФ в 2009 році на 2,2%. За її словами, тоді це була реалістична оцінка, але зараз вона виглядає оптимістичною, і потрібно виходити з більш песимістичного прогнозу, щоб не повторити помилок 2009 року.

Згідно новому прогнозу, падіння ВВП РФ в 2009 році може скласти 6-8%, за консервативним сценарієм дефіцит федерального бюджету може перевищити 9% ВВП.

Ці негативні очікування профільного міністерства привели до легкої паніки на російському валютному ринку. Долар піднявся на сесії розрахунками “завтра” до 31,53 руб./1, приблизно на 50 копійок вище за рівень закриття попереднього торгового дня. Євро піднявся до 43,75 руб./EUR, на 25-30 копійок до котирувань понеділка.
Вартість бівалютной корзини (включає $0,55 і EUR 0,45) піднялася до 37 рубля, на 40 копійок до вечірнього рівня понеділка.

Закордон допоміг долару

Світовий валютний ринок, з самого ранку стурбований проблемами європейських банків, наполегливо рухає курс долара верх.


0 Відгуків на “Уламки ВВП завалили рубель”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук