Тренд Трендовиє моделі Правила побудови і трендового аналізу Лінії тренда Що таке тренд

Одним з найважливіших інструментів, на мою думку, є трендовиє моделі, не дивлячись на свою простоту. (нагадаю - тренд - направлений рух курсу валют).

Перед аналізом трендових ліній і моделей запам'ятаємо одне з основних правил роботи - "the trend is your friend" ("тренд ваш друг"). Якщо ви захотіли зробити операцію проти тренда, то будьте готові до будь-яких несподіванок. Прагніть не працювати проти тренда. Спокуса працювати на корекціях проти основного тренда зазвичай дуже великий, але часто приводить до крупних втрат.

Звичайно, жодне з правил не можна застосовувати безоглядно. І основне обмеження для вищезгаданого правила полягає в тому, що якщо ви застосуєте його в кінці життєвого циклу тренда (ЖЦТ), то ризикуєте залишитися в меншині перед величезним ринком і втратити гроші. Проте, поки тренд остаточно не розвернеться, ви не втратите багато.

Вашим основним завданням при аналізі трендових ліній і моделей буде не тільки виявлення напряму тренда, але і його ЖЦТ. Для простоти пояснення я проводитиму оцінку, характерну для середнього ЖЦТ, поняття якого розкрите декілька нижче.

Напрям динаміки тренда можна визначити, проаналізувавши наступні індикатори:

  • класичні трендовиє лінії і моделі;
  • динаміку простих і складних середніх;
  • динаміку лінійної MACD;
  • лінію РТР;
  • лінії Bollinger;
  • індикатор +/- DM.

Підсумувавши всі висновки від аналізу даних показників і відкинувши помилкові сигнали, можна отримати чистий напрям поточного тренда і оцінити, в якому періоді ЖЦТ аналізована ціна на товар зараз знаходиться.

Лінії тренда за максимальними цінами ("лінії опору" - Resistance)

Лінії опору (resistance) і підтримки (support) є фундаментом класичного трендового аналізу. Всі трендовиє лінії, моделі і фігури - це лише комбінації ліній опору і підтримки. Виникнення даних ліній має наступне логічне пояснення:

Лінія опору сполучає важливі максимуми (вершини, списи) ринку. Вона виникає в мить, коли покупці більше або не можуть, або не хочуть купувати даний товар за вищими цінами. Одночасно з кожним рухом ціни вгору наростає опір продавців і збільшуються продажі, що також чинить поніжательноє тиск на ціну. Тренд вгору стопориться і як би упирається в невидиму стелю, пробити який зараз не може. Якщо "бики" зберуться з силами або "ведмеді" ослаблять свою хватку, то ціна швидше за все проб'є встановлений раніше рівень опору. Інакше неминучий зворотний рух ціни (так званий "відкіт").


0 Відгуків на “Тренд Трендовиє моделі Правила побудови і трендового аналізу Лінії тренда Що таке тренд”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук