Торгові системи NASDAQ

NASDAQ Stock Market - найбільший ринок акцій в світі. На нім представлено більше 5500 компаній. Щодня продається і купується більше 1 млрд. акцій. Використання просунутих комп'ютерних і телекомунікаційних технологій дозволяє мільйонам інвесторів вести автоматичне спостереження за ринком, здійснювати трансакції і отримувати торгові звіти в реальному часі зі всіх куточків земної кулі.

Сервіс і послуги

Для здійснення всіх функцій на NASDAQ Stock Market є різне технічне і сервісне обслуговування. Його призначення - забезпечити учасників ринку всіма необхідними умовами для виконання трансакцій, аналізу і звіту про проведені операції, отримання інформації і зв'язку з іншими ринками.

Учасники NASDAQ Stock Market дістають доступ на ринок через прямі або непрямі електронні зв'язки комп'ютерних засобів. Первинний пристрій для доступу на ринок - NASDAQ Workstation II (NWII), введена в експлуатацію в 1995 р. Вона складається з 2 компонентів:

- торгова мережа NASDAQ;
- програмне забезпечення, що дозволяє ринковим учасникам вести різного роду переговори, здійснювати торгові операції і повідомляти про зроблені пропозиції.

Кожна NWII пов'язана з сервером, який, у свою чергу, пов'язаний з головним комп'ютером NASDAQ через подвійну Т1-телекоммуникационную лінію.

Програмне забезпечення NWII може бути встановлене на персональний комп'ютер і оптимізоване під індивідуальні вимоги. Підписчики NWII можуть мати три рівні сервісу, які дозволяють:

1. Тільки бачити внутрішню котирувальну інформацію. Ордери не можуть вводитися, операції здійснюватися.
2. Запрошувати котирування у маркет-мейкеров, вводити ордери і торгові звіти.
3. Все вищеперелічене плюс можливість вводити котирування по цінних паперах.

Учасники можуть мати доступ на ринок через Computer-to-Computer Interface (CTCI). CTCI - це двостороння лінія зв'язку (point-to-point), який дозволяє передавати трансакції з комп'ютера учасника в комп'ютерну систему NASDAQ. CTCI була розроблена для фірм, що діють як сервісне бюро, щоб зв'язуватися з NASDAQ за дорученням компаній з складною структурою. В даний час через NWII і CTCI доступні наступні послуги:

- Order Confirmation Transaction Service (SelectNet);
- the Small Order Execution System (SOES, SUPERSOES);
- Advanced Computerized Execution System (ACES);
- Computer-Assisted Execution System/Intermarket Trading System (CAES/ITS);
- OptiMark;
- Primex Auction System (PAS).

Для збільшення потужності NWII і кількості позицій по кожному цінному паперу маркет-мейкери NASDAQ використовують Application Programming Interface (API). Його можуть використовувати тільки підписчики NWII і PAS.

Системи виконання замовлень

На NASDAQ Stock Market існують наступні основні системи виконання замовлень:

- SelectNet;


0 Відгуків на “Торгові системи NASDAQ”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук