Території з особливим режимом налогооблаженія

Сьогодні ми з Вами звернемося до певних територій на карті нашої землі - тим, де законодавство припускає особливий режим оподаткування. Відкриття компаній на подібних територіях дає можливість юридичним особам уникнути додаткових зборів і максимальним чином скористатися всіма перевагами пільгового оподаткування.

Офшори і зони стимулювання

Офшорними компаніями (offshore companies) називаються компанії, що створюються в зонах пільгового оподаткування (reduced taxation), - в основному малих країнах і територіях Британської співдружності націй (втім, в цей список входять і деякі штати США, наприклад, Делавер). Нижче приведені деякі зони пільгового оподаткування:

- штат Юту (Utah), США
- штат Делавер (Delaware), США
- Панама (Panama), Центральна Америка
- Ірландія (Ireland), Європа
- острів Мен (The Man Island), Європа
- острів Джерсе (The Jersey Island), Європа
- Лібері (Libery), Африка
- Гібралтар (Gibraltar), Європа
- Сінгапур (Singapore), Південно-східна Азія
- Західне Самоа (Western Samoa), Тихий океан
- Кіпр (Cyprus), Європа.

Залежно від місцеположення органів адміністративно-фінансового управління фірмою щодо території реєстрації офшорні компанії можуть бути резидентними (resident) і нерезидентними (non-resident). Резидентом в податковому праві вважається юридична або фізична особа (whether legal or natural person), що має постійне місцеперебування в даній країні; по британському праву (Великобританії належить цілий ряд офшорних зон) - особа, що живе в країні постійно або значний період часу або постійне житло, що має в ній.
Необхідно відзначити, що фізична особа розглядається як резидент, якщо проживає в країні більше 6 місяців в даному податковому році або має там «центр своїх життєвих або ділових інтересів», або задовольняє іншому критерію, встановленому внутрішнім законодавством (legislation) цієї країни.

.

Для юридичної особи при цьому враховуються час його освіти, реєстрації, місцезнаходження «центру управління» і інші аналогічні критерії. Що стосується реєстрації, то зареєстрованою компанией/ конторою (registered office) називається контора компанії, зареєстрована за адресою, куди повинна прямувати вся кореспонденція компанії. Термін організації зареєстрованої контори визначається датою початку діяльності компанії або реєстрації останньої.
Повідомлення про адресу зареєстрованої контори компанії або подальшому його зміні, по законах Великобританії, повинно бути направлено в Бюро реєстрації акціонерних компаній (Registrar of Companies) не пізніше, ніж за два тижні після реєстрації компанії або зміни цієї адреси. Під «центром управління» подразумеваєтся головна контора компанії (head office), тобто місце, де здійснюється основний бізнес компанії і проводяться основні переговори. Необхідно відмітити, що адреса головної контори не завжди співпадає з адресою зареєстрованої контори компанії.


1 Відгук на “Території з особливим режимом налогооблаженія”


  1. 1 Александр

    Уважаемые админы сайта, большая просьба к Вам перед тем, как размещать статью на сайте хотя бы раз ее перечитивать и проверять на наличие ошибок, “Території з особливим режимом налогооблаженія” где есть в украинском языке слово налогооблаженія?????
    может “оподаткування” лучше будет??

Залишити відгук