Теорія Хаосу БВильямса

Теорія Хаосу Б.Вильямса

Для того, щоб правильно зрозуміти Теорію Хаосу Б. Вільямса, необхідно розібратися у визначенні цього поняття. Традиційно, хаос сприймається як безладна структура, хоча насправді його суть скоріше прямо протилежна хаотичності.

Хаос - це вищий ступінь порядку, де організуючими ланками є безсистемність і випадковість як протилежність причинно-наслідковим зв'язкам.

Хаос постійний, стабільність тимчасова. Фінансові ринки - породження хаосу.

В лінійному світі причина і наслідок передбачені. У нелінійному (реальному) світі таких відносин між причиною і наслідком не існує. Тому, з точки зору Б. Вільямса, використання фундаментального і технічного аналізу не дозволяє регулярно отримувати прибуток на фінансовому ринку.

Відповідно до Теорії Хаосу той інвестор, який відштовхується від лінійної перспективи, ніколи не бачитиме «реального» ринку, тим самим, ризикуючи нести постійні втрати. Теорія хаосу спростовує те, на чому грунтується технічний аналіз: поведінка ринку в майбутньому подібно минулому. Білл Вільямс вважає, що причиною того, що трейдери програють на ринку, є те, що вони дуже покладаються на різні види аналізу, які, як він вважав, «в реальності не працюють, а тому даремні і навіть небезпечні».

Для того, щоб досягти майстерності в торгівлі на фінансових ринках, потрібно пізнати саму структуру ринку. Цього можна добитися, досліджуючи ринок в п'яти вимірюваннях:

  • Фрактал (простір фази)
  • Рушійна сила (енергія фази)
  • Прискорення/уповільнення (сила фази)
  • Зона (комбінація сили/енергії фази)
  • Лінія Балансу

Кожне вимірювання додає додаткову інформацію до загальної картини про ринок, тому для повного його розуміння необхідно «вимірювати» ринок у всіх п'яти вимірюваннях.

Слід відмітити, що до появи і виконання першого сигналу від першого вимірювання (фракталів) сигнали інших вимірювань (АТ, АС, зональної торгівлі і Лінії Балансу) ігноруються. Зате після відкриття першої позиції по фрактальному сигналу трейдер «додає» до цієї позиції кожного разу, коли з'являється сигнал з будь-якого з п'яти вимірювань. В результаті при русі ринку в 30 трейдеру вдається заробити 90-120.

Чутлива до цінової динаміки методика виходу з ринку дозволяє зафіксувати прибуток в останніх 10 тренда, захопивши не меншого 80 руху (із слів Би. Вільямса). Останнім часом підхід Б. Вильямса до торгівлі на фінансових ринках став дуже популярним серед трейдерів ринку FOREX.

Джерело: alpari.org


0 Відгуків на “Теорія Хаосу БВильямса”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук