Системний трейдінг шлях до невипадкового успіху

В своєму виступі я б хотів зупинитися на питанні, яке комусь може показатися відвернутим, комусь абстрактним, проте, я глибоко упевнений, що значна частина успіху в трейдінге залежить від наявності правильного трейдерського світогляду, від правильного розуміння ряду фундаментальних питань, які показують нам ті обмеження, які існують в трейдінге, ті можливості, до яких можна прагнути. Перш ніж починати пошук оптимальних параметрів для системи з трьох пересічних середніх, необхідно мати відповіді на деякі фундаментальні питання.
Одним з таким питань, на якому я хочу зупинитися в своєму виступі, є наступний: чи дійсно трейдер може мати на ринку перевагу і якщо так, то наскільки стійко він може бути? Інакше кажучи, успіх трейдера - це щось закономірне або випадковість, чи будуємо ми замокнув на піску або ми може побудувати тут стійкий нормальний стабільний бізнес? Отже, спробуємо розібратися. Торгівля на біржі: це гра або бізнес? Спочатку потрібно розібратися з поряд визначень. Що таке, перш за все, гра? На мій погляд, в ключовий момент грі - це наявність елементу успіху, випадковості.
Звідси моє негативне відношення до термінів як «гравець на біржі», «гра на біржі», оскільки ця термінологія неявно підштовхує людей до більшого ризику, до гри на успіх, до нікому фаталізму. На противагу цьому доходи від бізнесу повинні носити закономірний характер. У бізнесі повинен існувати технологічний процес отримання прибули. Таким чином, гра і бізнес - це в деякому роді антагоністи. У одному випадку - більше частка успіху, везення, в іншому - результат повинен бути закономірний.

.

Вважається визнаним, що ціни на біржі передбачаються дуже погано. Є, правда, люди, які стверджують, що їм вдається будувати стратегії безпосередньо на прогнозі самих цін, але відношуся до такого роду твердженням достатньо скептично, хоча, може, я і не має рації - в світі завжди є місце диву. Виходячи з непередбачуваності або поганої передбаченості майбутніх значень цін, виникає припущення, що гра на біржі не може бути бізнесом, оскільки в основі її лежать непередбачувані процеси.
Як сказав Ісаак Ньютон, що свого часу програв значне перебування на біржі: «Я можу передбачити, де знаходитиметься кожна з планет через мільйони років з точністю до секунди, проте, я не можу передбачити, куди в наступну хвилину пожене ціни цей божевільний натовп».

.

Проте, якби це було так, то вигравати на біржі протягом тривалих проміжків часу, десятиліть, як це роблять багато трейдерів і організації, було б неможливо. Також, як неможливо вигравати протягом тривалого часу при грі в рулетку. І зазвичай на цей факт - на наявність великих треків з позитивними результатами, указують, коли хочуть показати, що є невипадкові результати і професіоналізм трейдера дозволяє досягти стабільного і передбаченого результату. Але, на мій погляд, це не зовсім правильно, оскільки просто за законом великих чисел щось та повинно трапитися.


0 Відгуків на “Системний трейдінг шлях до невипадкового успіху”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук