Стратегічний підхід до аналізу

Стратегічні інвестори, що здійснюють довгострокове інвестування, основну увагу приділяють фундаментальному аналізу, хоча при цьому часто пропускають короткострокові технічні коливання цін.

Як видно з відмінності цілей фундаментального і технічного аналізу, вони мають різні перспективи. Перший дає можливість заглянути у віддалене майбутнє, а другою - в найближче.

Фундаментальний аналітик нагадує далекозору людину, що не бачить, що твориться у нього під носом. Технічний же аналітик згідно цієї аналогії представляється короткозорим.

І фундаментальний, і технічний аналітики мають обмежені можливості. Я упевнений, що тільки поєднання цих двох підходів дозволить отримати найбільш реальну картину що відбувається і зробити прогноз майбутнє.

Існує також інтуїтивний підхід до аналізу, який використовує невелике число трейдерів, в основному новачки. Останні виправдовують своє незнання надмірною зарозумілістю, заявляючи про свою здатність «читати» і передбачати ринок. Тільки одиниці по-справжньому досвідчених трейдерів іноді можуть, кинувши погляд на графік, сказати, чого чекати від ринку.
Але таке, знаю з досвіду, буває не частішим за пару разів на рік. Тому говорити про довготривалий успіх в регулярному трейдінге, засновувавши свою думку на інтуїтивному підході до аналізу ринку, може тільки божевільний. До особливостей цього підходу ми ще повернемося в розділі, присвяченому психології.

І все-таки фундаментальний аналітик має глибший погляд на те, що відбувається, оскільки дивиться углиб, на причину зміни цін, а не на ряд поточних даних. Чому ж фундаментальний аналіз застосовують так рідко? Просто цей аналіз вимагає більшої праці і особливої уваги, а значить, спеціальних знань і певних витрат часу.
Проте в майбутньому, з розвитком комп'ютерного моделювання і накопичення великих масивів знань, сфера застосування фундаментального аналізу вийде за стіни аналітичних підрозділів інвестиційних банків і наукових інститутів і стане доступнішою.


0 Відгуків на “Стратегічний підхід до аналізу”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук