Специфічний аналіз Форекс – Японські свічки

Специфічний аналіз

Японські свічки - це один з найстародавніших методів технічного аналізу.

Він виник у вісімнадцятому столітті в Японії і використовувався для обчислення прогнозу вартості нового урожаю рису. Абсолютно несподівано він виявився знов затребуваним в 80-х роках минулого століття в середовищі аналітиків, фондового і валютного ринків, що займаються вивченням. Японські свічки вважаються одним з методів технічного аналізу.

Японські свічки сильно схожі на баровий графік, але значно перевершує його по рівню візуального сприйняття. Будується свічка так само, як і баровий графік, за цінами open(відкрита позиція), high (найвища ціна), low (найнижча ціна), close (закрита позиція).

Відстань між open і close утворюють джіттай (у перев. - прямокутник), тобто тіло свічки. Залежно від співвідношення ціни відкриття і ціни закриття, джіттай забарвлюється в певний колір - в темний, якщо ціна до закриття впала, і в світлий, якщо ціна піднялася.

Вертикальна лінія між джіттай і найвищою денною ціною називається увакаге - верхньою тінню свічки. Аналогічна лінія, проведена до точки мінімальної ціни називається шитакаге, - нижньою тінню свічки.

Японські свічки, як і баровий графік, виявляють діапазон коливань ціни, але не дозволяють відстежити характер змін усередині періоду торгівлі.

Є інші типи графіків.

 • Об'ємні свічки (Candlevolume)
 • Еквіоб'емниє графіки (Equivolume).
 • Пунктоцифровиє графіки (Point and Figure)
 • Графіки прориву 3-х ліній (Three-Line Break)
 • Графіки Ренко (Renko)
 • Графіки Каги (Kagi)

Іноді на вертикальній осі застосовується логарифмічна шкала. Такий метод використовується для аналізу тенденцій на тривалий термін, під час яких курси валют можуть змінюватися на десятки відсотків. На логарифмічній шкалі відстань між пунктами відображають зміни вартості у відсотках.

Три принципи аналізу японських свічок:

 • Сила тіла
 • Сила тіні
 • Сила заперечення

Сила тіла оцінюється залежно від його довжини. Довжина тіла пропорційна бажанню ринку йти в заданому напрямі. У випадку з білою свічок - вгору, у випадку з темною - вниз.

Сила тіні теж є її довжина. Довга тінь сигналізує про те, що бажання ринку йти в цьому напрямі не відповідає його можливості зробити це. Довга верхня тінь говорить про слабкість тих, що грають на підвищення, про нездатність на даний момент закріпити свою «перемогу» над ведмедями. І, відповідно, навпаки.

Сила заперечення.


1 Відгук на “Специфічний аналіз Форекс – Японські свічки”


 1. 1 Христя

  хороший метод…можна зробити чііткі прогнози….
  …він корисний для початківців..

Залишити відгук