Соціальна держава не відрізнилася щедрістю

Данниє Росстата на кінець 2008 року є на сьогоднішній день останнім зрізом стану справ з соціальною підтримкою населення.
Вони не включають даних про пенсійні виплати, за винятком відомостей про підтримку не з пенсійного фонду, а з регіональних бюджетів непільгових категорій пенсіонерів, а також не враховують пільги по оплаті комунальних послуг.
Фактично звіт Росстата демонструє пріоритети уряду в чистій соціальній підтримці населення: відомство розкриває дані про грошові виплати категоріям населення, багато в чому аналогічним одержувачам welfare в США і ЄС.

Не дивлячись на скорочення населення Росії за рік, число одержувачів бюджетної соціальної підтримки в РФ виросло з 17,7 млн. до 18,4 млн. чоловік і зараз складає близько 13% населення Росії. На нерегулярній основі такого роду виплати в 2008 році отримали 4,7 млн. чоловік, або 3,2% населення РФ.
Категорія нерегулярних одержувачів соцподдержки скоротилася більш ніж значно: у 2007 році Росстат оцінював їх число в 8,4 млн. чоловік. Фактично політика Мінохоронздоров'я в 2008 році полягала в згортанні разових виплат і за рахунок цього - нарощуванні постійною компоненти держпідтримки.
Середній розмір постійної грошової виплати в місяць за рік збільшився на 12,7% у разі пільговиків, яким виплачується допомога з федерального бюджету, і на 15,3% - з регіональних. Фактично за рахунок скорочення нерегулярних виплат в рік максимальних в історії доходів бюджету розмір допомоги в реальному виразі (за вирахуванням інфляції) утриманий на рівні 2007 року.

Втім, російська соціальна політика, не дивлячись на достатньо серйозний обхват допомогою різних груп населення, залишається ультраконсервативной і украй помірною: із статистики Росстата виходить, що її основний упор робиться на підтримку найбільш немолодого населення, більшість грошових виплат - так чи інакше додаткова допомога пенсіонерам.
56% постійної соціальної допомоги призначається ветеранам праці, тобто пенсіонерам з великим стажем роботи, тоді як інвалідів, ветеранів воєн і членів їх сімей в РФ менше 1 млн. чоловік. По суті, йдеться просто про виправлення по лінії бюджету ситуації з пенсійним забезпеченням в РФ. Чистою грошовою підтримкою малоімущих в РФ в 2008 році було забезпечено 649 тис. чоловік (див. графік).
Відзначимо, єдиною категорією пільговиків, що продемонструвала в 2008 році істотне зростання, стали володарі регіональних почесних звань, нагород і так далі, від заслуженого шахтаря до почесного громадянина (їх на кінець року в Росії було 537 тис.
людина), вони майже наздогнали за чисельністю малоімущих і обігнали число реабілітованих і жертви політрепрессий, оскільки за рік їх число виросло на 100%. Судячи з усього, ця категорія є своєрідною формою грошової підтримки осіб, близьких до регіональних адміністрацій.


0 Відгуків на “Соціальна держава не відрізнилася щедрістю”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук