Складаний метр – нова фігура технічного аналізу

Всім трейдерам добре відомі різноманітні фігури (patterns), що з'являються регулярно на ринкових графіках. Вони дають хороші орієнтири для відкриття позицій або просто для розуміння можливих майбутніх змін, очікуваних на ринку.

Фігура "голова і плечі", що з'явилася після хорошого направленого ходу, передбачає закінчення цього ходу, таким же сигналом розвороту є подвійна вершина. Трикутники, вимпели і прапори часто служать надійними сигналами продовження трендів. Використання арсеналу технічних фігур дає корисну додаткову інформацію кожному трейдеру, незалежно від того, який торговий підхід він використовує в своїй роботі. Формування подібних фігур є універсальною властивістю ринкових графіків, що виявляється на різних ринках про у всіх масштабах часу.

Для валютних трейдерів, що працюють на внутрішньоденних (вартових) графіках, знайомство з технічними фігурами також необхідне, хоч і вважається, що такі стандартні конфігурації на годинних графіках валют не дають надійних сигналів. Але те ж саме можна сказати і про будь-які інші торгові підходи: всі комп'ютерні системи, що ефективно проявляють себе (судячи по опублікованих результатах) на великих масштабах (денних, тижневих), втрачають свою ефективність при першій же спробі застосувати їх на Forex'е. Тут потрібні свої, спеціально для даного ринку створені торгові системи. Зокрема, не варто нехтувати старим випробуваним інструментом трейдерів - графічними фігурами.

Працюючи на ринку, я часто зустрічав одну просту і зрозумілу конфігурацію, на яку не звертав особливої уваги, оскільки, подібно багатьом трейдерам, не вважав фігури серйозними сигналами. Але ця конфігурація попадалася з упертою наполегливістю і раз по раз передбачала повороти ринку, майже ніколи не помилявшись. Мимоволі довелося звернути на неї увагу, тим більше що її сигнали виникали якраз там, де всі математичні індикатори виявлялися абсолютно даремними.

На мій подив, ця проста геометрична структура не згадувалася ні в одній з численних книг по технічному аналізу. Довелося придумати їй назву, складаний метр - аналогія з цим теслярським інструментом просто напрошувалася.

Складаний метр з'являється на ринках, що прискорюються, як це показано на годинному графіку японської йени (Мал. 1, березень 1999).

Лінія тренда 1 (перший промінь доладного метра), проведена через два локальні мінімуми, визначає первинний напрям ринку, що росте. Потім починається швидший підйом, що формує лінію підтримки 2 (другий промінь доладного метра). І нарешті, з'являється новий, ще крутіший бичачий тренд 3 (третій промінь). Прорив донизу цього третього променя і позначив закінчення бичачого ринку, давши хороший sell сигнал.


0 Відгуків на “Складаний метр – нова фігура технічного аналізу”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук