Щонайменше поліпшення ситуації з апетитом до ризику і тиск на долар посилюється

Певне полегшення прийшло і з ринку житла США. В даному випадку увагу можна звернути вже на зростання в травні індексу ділової активності Національної Асоціації Будівельників США (NAHB Index) в травні до 16 пунктів або до рекордних значень з вересня 2008 року (попереднє значення 14 пунктів).
Хтось цілком може купувати ризикові активи (акції, сировина, валюти, що розвиваються), створюючи тим самим тиск на долар, з розрахунку на те, що у вівторок в США в 16:30 мськ також вийдуть сильні дані по ринку житла, а саме статистика по дозволах на забудову (Building permits) і дані по будівництву (Housing starts), що вже почалося, вказавши на швидке відновлення найбільшої економіки світу.

Загалом, вже звична ідея, яка рухає зараз на фінринках, - це продажу долара США виходячи із зростання апетиту до ризику на тлі відновлення світової економіки. Слідуючи даній логіці, в понеділок в JPMorgan підвищили прогноз по парі EUR/USD до 1,45, а по GBP/USD до 1,58 на кінець року з 1,34 і 1,43 раніше.

Treasuries & Fed

Долар США може продовжити здавати позиції в короткостроковому періоді ще і виходячи з таких двох чинників.

Ринок казначейських облігацій США на протяг все попереднього тижня демонстрував зростання цін на бонди, що можна було пояснити не тільки корекцією на світових ринках акцій.
Поправку треба робити на те, що до 26 травня Казначейство США узяло двотижневу перерву на розміщення нових паперів (стабільність пропозиції Treasuries, навіть деяке його скорочення), проте ФРС при цьому в рамках кількісного пом'якшення мимоволі продовжує скуповувати папери (стабільний попит на папери).
Як наслідок, хтось міг звернути увагу на цю “паузу” в роботі друкарського верстата, що в моменті (минулого тижня) могло означати деяке зростання попиту на доларові активи і американську валюту. Після 26 травня відповідно можна розраховувати на те, що даний чинник на підтримку американській валюті зійде нанівець. Приводом для покупок в EUR/USD може стати більше.

З іншого боку, скоро 24 червня або чергове засідання ФРС, ще задовго до якого можуть з'явитися побоювання з приводу нової порції кількісного пом'якшення грошової політики в США.
Банк Англії теж до квітневого засідання представив, мабуть, самим оптимістичні “хвилинки” до економіки Великобританії за останній рік, проте це йому не перешкодило в травні вказати на те, що ще приблизно 50 млрд фунтів стерлінгів буде витрачено на викуп облігацій. Аналогічно і у випадку з ФРС можуть виникнути даного роду побоювання, що в якийсь момент може ослабити долар.
Все це також може підтримати сировину і ринки акцій.

Загалом, висновок поки простій. Чекаємо нафту в районі 63$/65$ за баррель, S&P500 на рівні 940-950, EUR/USD у 1,40/1,4150 в 1п09.

EUR

Аксель Вебер зробив в минулий понеділок, на наш погляд, ряд цікавих заяв.


0 Відгуків на “Щонайменше поліпшення ситуації з апетитом до ризику і тиск на долар посилюється”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук