Шанси рубля 50 на 50

В ході п'ятничних торгів на ММВБ рубель знову посунув долар - на вихідні американська валюта йде такою, що подешевшала, за бакс дають менше 31 рубля. Проте Банк Росії упевнений - тренда на зміцнення нацвалюти немає.
Про це повідомив директор департаменту операцій на фінансових ринках ЦБ РФ Сергій Швецов журналістам в кулуарах міжнародного банківського конгресу.

“Поки моделі не показують, що рубель очевидно зміцнюватиметься. Ми не бачимо тренда на зміцнення рубля”, - сказав він, відповідаючи на питання про те, які дії робитиме Банк Росії у разі зміцнення курсу російської валюти до долара на 2 рублі.

Нагадаємо, що напередодні голова ЦБР Сергій Ігнатьев не виключив ослаблення рубля цього року. Тим часом, за його словами, зміцнення вітчизняної валюти до американської може викликати у ЦБ “відчуття деякої тривоги”. “Якщо курс зміцниться рубля на два до долара, ми задумаємося. Це буде сигналом, щоб все обдумати, зважити і проаналізувати”, - сказав він.

За словами глави ЦБ, зміцнення рубля погіршує умови конкурентоспроможності для російських виробників, а також викликає вірогідність можливого більшого відпливу капіталу в подальшому, при ослабленні курсу рубля. “Якщо рубель опуститься нижче 30, це викличе нашу заклопотаність”, - заявив С.Игнатьев.

Сергій Швецов, у свою чергу, не став ворожити сьогодні на кавовій гущі і намагатися передбачити перспективи нацвалюти. Його прогноз украй распливчив: шанси рубля на зміцнення рівні перспективам його ослаблення.


0 Відгуків на “Шанси рубля 50 на 50”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук