Ринок валютних фючерсов

Ринок валютних фючерсов є особливим видом необоротних форвардних операцій, сектор яких займає невелику частину Форекса.

Розбиття ринку по інструментах валютних операцій в 1998 г: 1- спотів; 2 - опціони; 3 - ф'ючерси; 4 - форварди і змішані операції.

Його особливостями є фіксовані терміни виконання і об'єм операції. На відміну від ринку форвардів, ринок валютних фючерсов є централізованим і всі операції виконуються на нім в спеціальних торгових залах ( trading floors ). Якщо необоротна форвардна операція - тобто операція з терміном виконання більшим, ніж термін на ринку спотів, - виконується в будь-який день, торговий в обох країнах, стандартний об'єм валютних фючерсов може бути реалізований тільки в третє середовище березня, червня, вересня і грудня.

Існує ряд достоїнств валютних фючерсов, що створюють їх привабливість. Вони доступні для всіх учасників ринку, включаючи фізичних осіб. Фючерсная торгівля в США виключає наявність ризику кредитоспроможності, оскільки роль покупця по відношенню до будь-якого продавця і навпаки виконує при цьому розрахункова палата Чікаго ( the Chicago Mercantile Exchange Clearinghouse ). У свою чергу, палата мінімізує власний ризик, вимагаючи від трейдерів із збитковими позиціями, заповнювати суму, еквівалентну їх збиткам.

Хоча ринок спотів і ринок фючерсов тісно зв'язані між собою, між ними є деякі відмінності, що створюють можливості для арбітражу, тобто виконання покупки і продажу валюти на різних біржах з використанням різниці в цінах для отримання прибули.

Вікна ( gaps ), об'єми і відкритий інтерес , які є дієвими інструментами технічного аналіз, особливо ефективні на ринку фючерсов, хоча вони широко використовуються і на ринку спотів. Через ці достоїнства, фючерсная торгівля постійно привертає велике число учасників. Трейдери, що працюють не на біржі, можуть дізнаватися фючерсниє ціни, користуючись комп'ютерами, з Інтернету. Найбільш популярні в цьому відношенні повідомлення компаній Bridge , Telerate , Reuters і Bloomberg .
Telerate уявляє інформацію про ціни на валютні фючерси разом з іншими матеріалами, тоді як Reuters і Bloomberg повідомляють про них на спеціальних сторінках, показуючи різницю фючерсних цін і цін спотів.

.

Джерело: internetforex.ru


0 Відгуків на “Ринок валютних фючерсов”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук