Ринок валютних форвардів

На ринку форвардів Форекса використовуються два інструменти:

  • необоротні форвардні операції ( forward outright deals )
  • мінові операції, або свопи ( swaps ).

Своп є комбінацією операції на ринку спотів і необоротної форвардної операції. За даними Банку для міжнародних угод, сектор форвардних операцій займав в 1998 г 57% валютного ринку. У перерахунку на американські долари із загального щоденного обороту обороту валютного ринку в 1.5 трильйона доларів форвардів припадає на частку 900 млрд.

Розбиття ринку по інструментах валютних операцій в 1998 г: 1- спотів; 2 - опціони; 3 - ф'ючерси; 4 - форварди і змішані операції.

Cроки виконання форвардних контрактів можуть складати від 3 днів до 3 років. Фактично будь-яка операція з терміном, що перевищує термін операції на ринку спотів, може вважатися форвардною угодою за умови, що для обох валют зазначений в контракті термін доводиться на торговий день. Ринок форвардів є децентралізованим, а його учасники по всьому світу, незалежно від виду операцій, можуть працювати або безпосередньо один з одним, або через брокера.

Форвардна ціна складається з двох основних частин:

  • курсовій вартості (обмінної ціни)
  • форвардного спреда.

Основну роль у встановленні ціни грає курсова вартість. Форвардні спреди, як і спреди на ринку спотів, вимірюються в пунктах (points, або pips) і є різницею між bid- і ask- цінами. Величина спреда залежить від терміну виконання форвардного контракту, який, таким чином, впливає на кінцевий розмір форвардної ціни.

Джерело: internetforex.ru


0 Відгуків на “Ринок валютних форвардів”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук