Ринок спотів

На торгівлю наявною валютою ( спотами ) доводиться близько 37% загального торгового об'єму Форекса. Цьому ринку властиві високі волатільность і швидка прибутковість (так само як і збитковість). Основними, за об'ємом операцій, учасниками ринку спотів є комерційні і інвестиційні банки, за якими слідують страхові компанії і корпоративні трейдери. Проте, цей ринок повністю відкритий і для будь-яких індивідуальних трейдерів.

Розбиття ринку по інструментах валютних операцій в 1998 г: 1- спотів; 2 - опціони; 3 - ф'ючерси; 4 - форварди і змішані операції.


Операція на ринку спотів фактично є двостороннім контрактом, по якому одна із сторін передає певну кількість даної валюти в обмін на отримання від іншої сторони обумовленої кількості іншої валюти, обчисленої виходячи з узгодженого обмінного курсу, протягом двох робочих днів з дня укладення оборудки. Виключенням є канадський долар, передача якого відбувається на наступний робочий день.

Назва «спот» , або обмін наявною валютою не означає, що валютна операція обов'язково відбувається в день укладення оборудки. Дводенний термін для передачі валюти був встановлений задовго до технологічних проривів в області телекомунікацій. Цей термін був необхідний для дотримання договірними сторонами всіх деталей операції. При всій досконалості, в технологічному відношенні, сучасного Форекса, недоцільно ще більше зменшувати час, відведений для розрахунків, оскільки і зараз трапляються помилки виконавців, яких необхідно врахувати до завершення всіх операцій.

При укладенні оборудки на ринку спотів банк, обслуговуючий трейдера, повідомляє останньому котирування даної валюти щодо долара США або іншої валюти (квоту), що складається з двох цифр (наприклад, USD/JPY = 133.27/133.32, або, що те ж саме, USD/JPY = 133.27/32). Перша з цих цифр (ліва частина квоти) називається ціною bid’а, по якій трейдер продає, а друга (права частина квоти) називається ask, або offer - це ціна, по якій трейдер купує валюту. Різниця між ask - і bid - цінами називається спредом (spread). Спред, як і будь-яка інша зміна ціни, вимірюється кількістю пунктів (points, або pips).

Велику частину об'єму торгівлі на ринку спотів складають операції по купівлі-продажу основних валют, до яких відносяться американські долари, швейцарський франк, британський фунт, японська ієна і євро. Іншими валютами, що займають значний за розмірами сектор на ринку спотів, є канадський і австралійський долари. Помітною є також частка валютних кросів - операцій, при яких іноземні валюти оцінюються в інших валютах, окрім долара США.


0 Відгуків на “Ринок спотів”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук