Ринок наявної валюти

Торгівля наявною валютою є найбільш популярним у всьому світі інструментом валютних операцій, складаючи 37% загального торгового об'єму.
Швидко працюючий ринок наявної валюти (РНВ) - для розторопних трейдерів, оскільки йому властиві високі волатільность і швидка прибутковість (так само як і збитковість). Операція на РНВ полягає в підписанні двостороннього контракту, по якому одна із сторін передає певну кількість даної валюти в обмін на отримання від іншої сторони обумовленої кількості іншої валюти, обчисленої виходячи з узгодженого обмінного курсу, протягом двох робочих днів з дня укладення оборудки. Виключенням є канадський долар, передача якого відбувається на наступний робочий день.

Назва «Наявна валюта» не означає, що валютна операція обов'язково відбувається в день укладення оборудки. Валютні операції, що вимагають передачі валюти того ж дня називається операціями за готівку (cash transactions). Дводенний термін для передачі валюти був встановлений задовго до технологічних проривів в області комунікацій.

Цей термін був необхідний для вироблення договірними сторонами всіх деталей операції. Будучи здійсненими в технологічному відношенні, сучасні ринки не знайшли можливим зменшити час, відведений для розрахунків. До цих пір трапляються помилки виконавців, яких необхідно врахувати до закінчення розрахунку. При передачі валюти за невірною адресою застосовуються штрафні санкції.

З погляду об'єму операцій, валюта у всьому світі торгується в основному за американські долари, оскільки останній є опорною валютою. Іншими основними валютами є євро, далі слідують японська ієна, британський фунт і швейцарський франк. Іншими валютами, що займають значний за розмірами сектор на РНВ, є канадський долар і австралійський долар. Крім того, помітною є на нім частка валютних кросів, не доларового інструменту, при використанні якого іноземні валюти оцінюються в інших валютах, наприклад євро - в японських ієнах.

Існує декілька причин популярності ринку наявних валют. Прибуток (або збиток) на цьому ринку швидко реалізуються, завдяки його волатільності. Крім того, оскільки термін виконання контракту на цьому ринку складає всього два дні, час дії кредитного ризику є обмеженим.
Оборот на РНВ стрімко зростає завдяки поєднанню властивої йому прибутковості і зниженого кредитного ризику.

РНВ характеризується високою ліквідністю і високою волатільностью. Волатільность - це міра схильності валюти до досягнення певної частоти флуктуацій (коливань) ціни в одиницю часу. Плаваючі валюти, такі як євро або японська ієна, мають тенденцію до волатільності по відношенню до долара США.


0 Відгуків на “Ринок наявної валюти”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук