Розробка торгової тактики

Завершивши аналіз ринку, трейдер повинен знати, буде він грати на підвищення або на пониження. Крім того, до цього часу він повинен вирішити, яку частину свого капіталу слід вкласти в операцію. І, нарешті, останнім кроком є власне покупка або продаж контракту. Це складна частина всього процесу торгівлі на маржінальних ринках, де визначення конкретного моменту відкриття і закриття позицій повинне бути якомога точнішим. Остаточне рішення щодо того, як і де увійти до ринку повинно бути засновано на поєднанні технічних чинників, принципів управління капіталом і типу біржового наказу.

Особливість визначення точного часу входу в ринок і виходу з нього на основі технічного аналізу полягає в дуже короткостроковому характері цього аналізу і визначається днями, годинами і навіть хвилинами, а не тижнями і місяцями. Але у всіх випадках використовуються одні і ті ж технічні інструменти. Далі розглядаються найбільш загальні положення такого аналізу.

Тактика дій при проривах

Існує три варіанти дій трейдера при проривах цін:

  • - зайняти позицію завчасно, передбачаючи прорив;
  • - відкрити позицію у момент прориву;
  • - дочекатися неминучого відкоту після прориву.

Існують аргументи за і проти кожного з трьох підходів, іноді застосовується комбінований підхід. При роботі з декількома лотами трейдер може відкривати по одній позиції на кожному з трьох етапів. Можна зайняти невелику позицію до передбачуваного прориву, потім купити ще відразу після прориву і, нарешті, відкрити додаткові позиції під час незначного падіння цін в ході корекції, наступної за проривом. Якщо трейдер торгує невеликими позиціями, то на його рішення в першу чергу вплинуть два міркування:

  • якими засобами він готовий ризикнути на цій операції;
  • наскільки агресивно він діятиме.

найконсервативніший трейдер в цій ситуації відкриє довгу позицію на відкоті цін. Але, як це ні парадоксально, тактика вичікування теж може виявитися ризикованою - в тому сенсі, що, чекаючи відкіт, можна взагалі пропустити момент входу в ринок.

Перетин ліній тренда

Даний сигнал дозволяє увійти до ринку або вийти з нього достатньо рано, особливо коли відбувається перетин значущої, неодноразово «перевіреної» лінії тренда. Звичайно, при цьому не можна забувати і про інші технічні чинники.

У разі використання лінії тренда як рівень підтримки і опору довгі позиції відкриваються при падінні цін до рівня стійкої висхідної лінії тренда, а короткі - при підйомі до рівня низхідної лінії тренда.

Використання рівнів підтримки і опору

Прорив рівня опору може служити сигналом для відкриття довгої позиції, захистити яку можна потім за допомогою стоп-пріказа. Його можна розташувати під найближчим рівнем підтримки або, для більшої безпеки, безпосередньо під рівнем прориву, який тепер виконуватиме функцію підтримки.


0 Відгуків на “Розробка торгової тактики”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук