Російській економіці не залишили шансів

Економіка все ще на “дні”

Данниє Росстата про соціально-економічний розвиток РФ за I квартал і березень показали, що економіка, швидше за все, з січня знаходиться “на дні”, а якихось стійких позитивних сигналів про те, що в квітні вона почав а підніматися, не було.
Більш того, уповільнення темпів інфляції в квітні чітко вказало на стиснення внутрішнього попиту, в першу чергу, споживчого, який найдовше підтримував економіку в кінці минулого року.

Той факт, що економіка до цих пір знаходиться “на дні”, а антикризові заходи уряду поки не запрацювали в повному об'ємі, привів до того, що економісти значно погіршили практично всі прогнози по розвитку економіки в 2009 році.

Не час для виробництва, інвестицій і попиту

Консенсус-прогноз по зниженню промпроїзводства в 2009 році знизився до 7,1% (з 5,4% місяць тому), що все одно оптимістично, ніж останній офіційний прогноз уряду (схвалений в березні), який чекає падіння промисловості в 2009 році на 7,4% (а в одному з останніх робочих прогнозів Мінекономрозвитку падіння очікується і зовсім на 9,1%).

В 2010 році економісти чекають пожвавлення зростання в промисловості на уровн е 2,5%.

Інвестиції в основний капітал в квітні, за оцінками аналітиків, впадуть в річному виразі на 14,9% після падіння на 15,4% в березні, 14,1% в лютому і на 15,5% в січні. Консенсус-прогноз по падінню інвестицій в цілому за 2009 рік складає 11,4% (раніше очікувалося 8,9%).
Уряд набагато пессимістічнєє відносно інвестицій і чекає їх падіння на 13,8%, а Мінекономрозвитку в останньому робочому прогнозі взагалі чекає обвалу інвестицій на 21,1%.

Високе зростання в споживчому секторі, який тримався довшим за всіх, в кінці минулого року почав стрімко затухати, в лютому, вперше за останні роки знизився в річному виразі на 2,4%, а в березні впав вже на 4,0%.
Ця тенденція найближчими місяцями, на погляд економістів, тільки наростатиме, і в квітні експерти чекають зниження обороту роздрібної торгівлі на 4,5%, а за підсумками всього 2009 року прогнозують зниження на 3,6% (1,1% місяць тому).
Уряд в даному випадку був великим опті містом і чекало зростання обороту роздрібної торгівлі в 2009 році на 0,3%, але в останньому робочому прогнозі Мінекономрозвитку вже очікується падіння обороту на 4,9%.

ВВП відправили вниз

Консенсус-прогноз по ВВП на 2009 рік в черговий раз знизився до мінус 3,6% (з мінус 2,2% по опиту місяць тому) і став нижче за офіційний прогноз уряду (мінус 2,2%). В той же час Мінекономрозвитку вже заявило, що прогноз уряду буде переглянутий у бік більшого падіння ВВП, назвавши прогноз зниження в 6% “достатньо реалістичним”.


0 Відгуків на “Російській економіці не залишили шансів”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук