Роль облікових ставок – Залежність Форекса від фінансових ситуацій і соціально-політичних чинників

Роль облікових ставок

Використання облікових ставок без урахування реальної економічної ситуації виливається в здійснення вельми дорогої стратегії. Оскільки валютна торгівля, за визначенням, складається з одночасного обміну двома валютами, звідси витікає, що ринок також повинен враховувати дві відповідні облікові ставки. Різниця облікових ставок є одним з найважливіших ринкових чинників. Трейдери реагують на зміну цієї різниці, а не просто на зміну облікової ставки як такий. Наприклад, якщо всі країни «Великої п'ятірки» вирішать одночасно знизити свої облікові ставки на 0. 5%, валютний ринок буде байдужий до цього, оскільки різниця ставок залишиться незмінною.
На практиці, в більшості випадків ставки міняються в односторонньому порядку, що приводить до змін як їх різниці, так і обмінного курсу. До облікової ставки трейдери відносяться як і до решти всіх чинників, торгуючи «на чутках і фактах» ( "Buy on the rumor, sell on the fact. . . " ). Наприклад, якщо слух свідчить, що облікова тавка буде понижена, відповідну валюту продаватимуть до того, як цей факт відбудеться. Правда, після того, як зниження ставки відбудеться, цілком можливо, що валюту викуплять назад або куплять іншу, їй аналогічну. Несподівана зміна облікової ставки найімовірніше спричинить різку зміну курсу ( а sharp currency move ).

.

Іншими фінансовими чинниками, що впливають на ухвалення торгових рішень, є тривалість часу «між слухом і фактом», причини змін облікової ставки і важливість, яку додають цим змінам. Зазвичай ринок встановлює ціни, відстежуючи повільну зміну облікової ставки. Якщо ця зміна є фактом, що відбувся, останній байдужий для ринку. Якщо зміна ставки відбулася скоріше по політичних, ніж економічним причинам, що є для ЕФС звичайним явищем, ринки, швидше за все, підуть проти центральних банків, виходячи більше з реальної ситуації, а не політичних соображеніцй.
Так відбулося у вересні 1992 і літом 1993 гг, коли європейські центральні банки понесли безпрецедентні фінансові втрати, прагнучи підпирати свої валюти, не опускаючи високі облікові ставки. Ринки сприйняли такі ставки як штучно завищені і здійснили агресивний продаж відповідних валют. Кінець кінцем, трейдери діяли при цьому виходячи з важливості зміни різниці облікових ставок, що відбувалася.

.

Джерело: internetforex.ru


0 Відгуків на “Роль облікових ставок – Залежність Форекса від фінансових ситуацій і соціально-політичних чинників”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук