Роль Федеральної резервної системи США і центральних банків інших країн Великої семеркина Форексе

Всі центральні банки, у тому числі і Федеральна резервна система США (ФРС) роблять вплив на валютний ринок за допомогою зміни облікових ставок і проведення валютних операцій (інтервенцій і закупівель валюти).

З валютних операцій найбільш істотними для Форекса є угоди про зворотний викуп ( repurchase agreements ), що передбачають зворотний продаж системою тих же самих куплених раніше у клієнтів валют за тією ж ціною в обумовлений час в майбутньому (зазвичай протягом 15 днів) і з певною процентною ставкою. Об'єм операції за такою угодою відповідає об'єму тимчасового вливання резервів в банківську систему. Вплив на валютний ринок здійснюється з тим, щоб ослабити свою валюту. Угода про зворотний викуп може накладати зобов'язання або на клієнта, або на банк (ФРС).

Узгоджені договори про купівлю-продажі ( matched sale-purchase agreements ) протилежні угодам про зворотний викуп. Виконуючи узгоджений договір про купівлю-продажі , банк або ФРС продає валюту з метою її негайної доставки ділерові або зарубіжному центральному банку, погоджуючись викупити цю валюту назад за тією ж ціною в обумовлений час в майбутньому (зазвичай протягом 7 днів). Такий договір направлений на тимчасове скидання резервів. Об'єм операції за такою угодою відповідає об'єму тимчасового скидання резервів. Вплив на ринок направлений при цьому на те, щоб підсилити свою валюту .

До валютних операцій належить розміщення грошей в інших центральних банках або международнх фондах. Крім того, ФРС, починаючи з 1962г., уклала ряд угод з іншими центральними банками про валютний обмін. Наприклад, для надання допомоги союзникам по війні по звільненню Кувейту від іракської окупації в 1990-1991гг. Бундесбанк і Японський банк розміщували гроші у ФРС. Через інші центральні банки проводяться американські внески в Усесвітній банк і Організацію Об'єднаних Націй т.п..

Інтервенції на валютному ринку з боку казначейства і ФРС направлені на забезпечення впорядкованості на ринку або регулювання обмінних курсів. Вони не направлені на те, щоб впливати на стан фінансових резервів.

Відомі два види валютних інтервенцій: неприкрита (naked intervention) і стерильна (sterilized).

Неприкрита , або нестерильна інтервенція пов'язана виключно з валютною торгівлею. Все, що відбувається при цьому, - це покупка або продаж Федеральною системою доларів за іноземну валюту. Крім впливу на валютний ринок, при цьому має місце зміна фінансовій ситуації із-за притоки або відтоку грошей. Помітна зміна фінансових потоків викликає необхідність коректувати розмір виплат по дивідендах, міняти ціни і вносити інші поправки на всіх рівнях економіки. Тому вплив неприкритої валютної інтервенції є довготривалим.


0 Відгуків на “Роль Федеральної резервної системи США і центральних банків інших країн Великої семеркина Форексе”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук