Робота на інтуїції

У філософії існує наступне визначення інтуїції: «.способность проникати в суть речей не шляхом міркування або логічного мислення, а шляхом миттєвого неусвідомленого осяяння». Стосовно теми можна сказати, що інтуїція є не що інше, як здатність трейдера працювати і бачити ринок і правою півкулею і лівим.

Представимо «універсального трейдера», аналіз ринку яким є синтезом його інстинкту, інтелекту і інтуїції.

Інстинкт виявляється на матеріальному рівні. Будь-яка первинна дія трейдера виходить від його бажання задовольняти різноманітні матеріальні інтереси. При цьому сильна однонаправлена динаміка ціни сама себе підкріплює, розростаючись як лісова пожежа: якщо трейдер терпить збитки, то ставить стоп-лосс, якщо виграє - продовжує далі і далі слідувати виграшній стратегії.

Дія інстинкту виявляється в неусвідомленому бажанні трейдера укладати угоди, уникаючи "поганих місць" і почастіше заглядаючи в «хороші».

Інтелект виявляється в здатності логічно осмислити що відбувається і ухвалити на цій основі найпростіше і вигідніше рішення. Якщо інстинкт діє неусвідомлено (спираючись на попередній досвід, набір засвоєних простих правил і ради вчителів), то інтелект намагається самостійно осмислити ці ради і правила відповідно до власного світогляду і зовнішніх умов, що змінилися. Саме інтелект покликаний допомогти знайти вихід з можливої безвиході, в яку може вас загнати просте проходження «правилам». Інтелект може також дати власний образ фінансових ринків.

Сьогодні існують програми по аналізу ринків, що є набором простих правил (програми по технічному аналізу) і самонавчальними програмами, використовуючими нейросетевиє технологіями. Ці програма є комп'ютерною моделлю всього досвіду попередніх поколінь трейдерів. Але будь-яка програма є тільки відображенням двох якостей людини - інстинкту і інтелекту. Не існує програм, що прогнозують поведінку ринку інтуїтивним методом. У будь-якій людині присутні початки інтуїції, проте далеко не кожен її застосовує. А саме в застосуванні вона розвивається, і справа тут не в досвіді.
Цілеспрямовано задіюючи свої здібності правополушарного сприйняття дійсності, трейдер може розвинути свою інтуїцію, яка буде не гіршим, а може бути і краще за будь-які «золоті» правила і програми підказувати вірні рішення.

.

Як використовувати інтуїцію? Висувайте гіпотезу і перевіряйте її реальними діями на ринку з невеликими сумами. Якщо гіпотеза підтверджується, то можна застосовувати її як робочу. Інакше необхідно перевірити, чому відбулася розбіжність з дійсністю. Можливо, що це тільки тимчасове відхилення. А можливо - гіпотеза помилкова. Тільки після повномасштабної перевірки можна починати широкомасштабні операції в даному напрямі.

Джерело: fxguild.info


0 Відгуків на “Робота на інтуїції”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук