Резервний фонд Росії вичерпається в 2010 році

Раніше з аналогічним прогнозом виступила його заступник Тетяна Нестеренко.

В середовище Кудрін констатував, що більше немає можливості збільшувати витрати скарбниці, оскільки об'єми фонду, накопиченого за роки високого прибутку від експорту вуглеводнів, вичерпуються.

“Ми припускаємо, що в 2010 році Резервний фонд буде практично витрачений, і виконає своє завдання порятунку бюджету”, - сказав міністр фінансів.

За ці два роки, підкреслив віце-прем'єр, потрібно переглянути антикризовий бюджет і розробити нову структуру витрат.

За оцінками міністра, це означає зниження витрат в номінальному виразі: за цей час “доведеться скорочувати дефіцит з 7,4 % до 5%”.

Кудрін додав, що дефіцит поки не планується покривати за рахунок Фонду національного добробуту. “Але не виключено, що при певних обставинах він буде використаний на підтримку пенсійної системи”, - підкреслив Кудрін.

Він додав, що держава не збирається відмовлятися від підтримки банків, щоб не допустити “повернення до 1998 року”.

Розставити пріоритети

Міністр фінансів прогнозує зниження витрат на ряд федеральних програм.

Оскільки наступного року не вийде використовувати Резервний фонд в колишньому об'ємі, доведеться розставляти пріоритети, попередив Кудрін.

Це наші пріоритети, і переглядати їх ми не маємо наміру

Володимир Путін, прем'єр-міністр Росії

“Найближчими роками нам доведеться хоч би підтримувати витрати в реальному виразі [...], але по деяких галузях ми навіть не зможемо цього зробити, і доведеться зменшувати програми”, - заявив віце-прем'єр.

В березні прем'єр-міністр Володимир Путін завірив, що в антикризовому бюджеті на цей рік збережеться фінансування всіх ключових соціальних програм у сфері демографії, освіти, охорони здоров'я, пенсійного забезпечення, інноваційного розвитку.

“Це наші пріоритети, і переглядати їх ми не маємо” наміру, - сказав тоді російський прем'єр.

За оцінками мінфіну, прогнозовані доходи суб'єктів Росії цього року в порівнянні з минулим впадуть на 1,1 трлн. рублів, або на 18%. Дефіцит бюджету регіонів доведеться частково покривати за рахунок федеральних засобів.

Резервний фонд покликаний забезпечувати виконання державою своїх витратних зобов'язань у разі зниження надходжень до бюджету доходів від нафти і газу.

Об'єм фонду на 1 квітня склав трохи більше 4 трлн. рублів (близько 121 млрд. доларів).

При цьому дефіцит бюджету тільки на цей рік прогнозується в розмірі майже 3 трлн. рублів (або 7,4% від ВВП країни), і покривати його планують в основному за рахунок засобів Резервного фонду, а не шляхом збільшення державного боргу.


0 Відгуків на “Резервний фонд Росії вичерпається в 2010 році”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук