Регіональна світова валюта

Створений недавно як регіональна валюта євро встиг увійти до золотовалютних резервів багатьох нєєвросоюзних країн, у тому числі і Росії. І його частка в цих резервах росте. В кінці червня в Москві пройшла Конференція-виставка «Валютна політика Росії і євро: актуальні питання курсової політики». Пропонуємо читачам статтю, підготовлену на основі виступу представника Європейського центрального банку в Росії Бориса Кириловича Кисельовського (Франція).

Євро і глобалізація

Як відомо, Євросоюз зараз є самим інтегрованим економічним простором незалежних націй в області торгівлі і фінансів. І введення євро частково стало віддзеркаленням тенденцій глобалізації світової і європейської економік, що росла. Можна навіть сказати, що монетарна інтеграція Європи досягла своєї кульмінації з моменту введення банкнот євро в січні 2002 року і вилучення більше десятка національних валют.

Все більш очевидно, що євро відтіснив ієну і став другою загальносвітовою валютою, яка тепер широко використовується в торгівлі і фінансових операціях. Як відомо, міжнародний статус валюти визначають два чинники: низький ризик і розмір. Перший з них відноситься до довіри, яка вселяє валюта і її центральний банк. А воно, у свою чергу, залежить від внутрішньої і зовнішньої стабільності валюти, у тому числі і від стабільності її купівельної спроможності. Це основна вимога для твердої валюти.

Причиною стабільності євро є ефективна політика ЕЦБ. Його рада, що управляє, спочатку визначила цінову стабільність євро, згідно якої річне узгоджене зростання індексів споживчих цін не повинне перевищувати 2%. Очікувана інфляція тримається з 1999 р., не дивлячись на багато несприятливих зовнішніх чинників, що діяли останніми роками, зокрема потроєння цін на нафту.

Довгостроковий дохід з облігацій в зоні євро постійно відображав стабільність цін протягом довгого часу. Це було викликано упевненістю інвесторів в політику ЕЦБ. До теперішнього часу, не дивлячись на всі первинні сумніви і невизначеність, довіру до нової європейської установи, відповідальної за монетарну політику, постійно росте.

Другий чинник, який управляє міжнародним статусом валюти, - розмір. У нього включають економічну, фінансову і демографічну зони, що становлять, де випускається валюта. Без певної критичної маси, без співвідношення до ступеня її стабільності валюта не може досягти міжнародного статусу.

Конкуренти і партнери


0 Відгуків на “Регіональна світова валюта”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук