Психологія ринку

Психологія поведінки людей є ключем до розуміння що відбувається на фінансових ринках. Всі звичайні, повсякденні відчуття і прагнення виявляються в жорстких ринкових баталіях як хімічний розчин на лакмусовому папірці. Властиві всім нам відчуття - страх, жадність, надія і ін.
- у швидкому ритмі біржової торгівлі роблять деколи визначальний вплив на поведінку трейдера. Слабкі і самовпевнені, жадібні і повільні, всі ці люди приречені стати жертвами ринку. Знання власних здібностей і переваг, позитивних і негативних якостей може допомогти уникнути розорення.
Якщо ж ви до цього додасте здатність адекватної оцінки психологічного стану і відповідної поведінки ринкового натовпу, то успіх вам гарантований.

Жадність

Рушійною силою, яка примушує нас працювати на спекулятивних фінансових ринках, является жадність .

Якщо ваша жадність незначна, то операцій ви укладатимете мало, упускаючи багато хороших моментів. В даному випадку рекомендується зайнятися іншим видом бізнесу, спокійнішим.

Якщо ж ваша жадність не знає меж, то ви прагнутимете укласти якомога більше операцій, піддаючи себе ризику неясних перспектив. Краще грайте в казино, це буде вам ближче за вдачею і дешевше для гаманця.

Результатом дії жадності буде являться мотивація до укладення оборудок.

Можна виділити два види мотивації:

• раціональна мотивація - зазвичай присутній до першого входження в ринок у молодого трейдера, а також в роботі професійного трейдера;

• нераціональна мотивація - виражається в азарті гравця і присутній практично у кожного трейдера, проте одні контролюють свій азарт, а інші є рабинями емоцій і приречені на програш.

Виявити, під впливом жадібного азарту ви граєте чи ні, можна за допомогою наступних сигналів. Якщо трейдер питає у інших: “Що ви думаєте із цього приводу?”. Якщо він розповідає іншим про свої відкриті позиції. Якщо у трейдера немає плану роботи, складеного до укладення оборудок, - все це говорить про те, що ця людина працює, швидше за все, під впливом азарту, а не розуму.
Кращими ліками від азарту є складання плану укладення оборудок (фінансового плану діяльності).

Надія і очікування

Наступним чинником, що посуває трейдера на укладення оборудок, є надія на отримання прибули. Природно, сенс будь-якої роботи полягає в заробленні грошей. Проте, при превалюванні надії над розрахунком ви ризикуєте переоцінити власні можливості при аналізі ситуації і перетворити маленьку “муху” - реальність в “слона” - мрію.
Надія повинна знаходитися в підлеглому відношенні і до розрахунку, і до жадності. Саме величезна надія приводить трейдерів, що починають, до розорення.

Надія визначає поведінку трейдера в двох основних випадках:


0 Відгуків на “Психологія ринку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук