Психологічні аспекти трейдінга

Чомусь, читаючи рятівні ради від професійних психологів, дуже скоро починаєш розуміти, що пишуть їх люди, що часто дуже далекі від реального трейдінга, не відчували хвилювання в крові від вдало відкритої позиції, і що не розуміють стан повної безвихідності і порожнечі всередині, при упійманні "великого лося".

Наприклад, що коштує раду: "абстрагуватися від результатів торгівлі, не вимірювати "лосс/профит" в грошовому виразі, а виключно - в пунктах, і не більш того..."

Ви коли-небудь намагалися сприйняти результати конкретного трейда виключно в пунктах? Якщо так - те напевно повинні зрозуміти даремність такої ради.

А хіба не схожа на знущання рекомендація: "пригнічувати хвилювання перед входженням в ринок"? Відразу згадується стара істина, що "радити з боку завжди зручніше"...

Отже, приходимо до висновку, що давати рекомендації по психологічних аспектах трейдінга повинен неодмінно психолог, що має досвід торгівлі на реальному ринку. Інакше, подібні рекомендації не більш, як благі побажання, більше схожі на агітаційні плакати по профілактиці простудних захворювань в поліклініці за місцем проживання, - ніби написано все правильно, але зовсім не переконують...

У результаті, в цій статті пропонуємо Вам деякі ради від психолога, що займається професійним трейдінгом, або трейдера, що займається психологією. А тому все викладене нижче є щось інше, як одкровення, народжені на стику двох професій.

Отже, Рада перша: Визначите свій психотіп. У кожного трейдера свій характер, свій темперамент, і знання свого психотіпа допоможе йому вибрати свою індивідуальну торгову стратегію.

Очевидно, що "трейдер-спринтер" просто не в змозі терпіти багатоденні прогинання, щоб дочекатися свого зоряного часу і через тижні, а то і місяці, закрити свою позицію, згідно наміченій торговій тактиці якраз на рівні "тейк-профіта".

А "трейдера-стайєра", ні за які пряники не заманиш у внутрішньоденну торгівлю. Залишаючись вірним собі, він вважатиме за краще почекати месяц-другой, щоб увійти до ринку з давно намічених рівнів, і холоднокровно чекатиме або спрацьовування "стоп-лосса", або закриття позиції з наміченим "тейк-профітом".

Не варто насилувати свою природу і вибирати не свой- ственную Вам торгову стратегію - це чревато емоційними зривами і розчаруваннями в собі. У такій жорстокій грі, як професійний трейдінг, всі ваші "плюси" повинні працювати на Вас.

Щоб вірно визначити свій психотіп, рекомендуємо удатися до психологічних тестів, які в спеціальних виданнях Ви знайдете без зусиль. Причому, відповідаючи на поставлені в тесті питання, не намагайтеся "прикрасити" себе - відповіді повинні бути максимально об'єктивними і чесними. Не забувайте, що правильний вибір власного психологічного портрета є не що інше, як фундамент Вашого подальшого трейдінга - ціна помилки тут дуже велика.


0 Відгуків на “Психологічні аспекти трейдінга”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук