Приклади помилок фундаментального інвестора

Приведу класичний приклад того, який не повинен поступати фундаментальний аналітик.

Є фундаментальні аналітики, які при проведенні складного (при правильному застосуванні) DCF-аналізу для визначення справедливої вартості акції діють на очко.
Наприклад, виручка акціонерної компанії, що проводить пиво, стабільно росте впродовж останніх п'яти років в середньому на 30% в рік, і аналітик в своїй прогнозній моделі стверджує, що таке зростання продовжиться ще три роки і тільки тоді поступово почне знижуватися.
При цьому він мислить як класичний технічний аналітик, звертаючи увагу тільки на зміну самих цифр: було зростання, значить, він продовжиться ще якийсь час, але оскільки високі темпи зростання не можуть довго зберігатися, то через деякий час вони сповільняться. Проте життя може запропонувати набагато більше варіантів, чим пара цифр з минулого.
Можливо, вже досягнуті фізичні межі об'ємів споживання пива на душу населення в країні, де продає свій продукт аналізована компанія, або населення переорієнтовувалося на інші види напоїв, або дуже холодне літо привело до падіння продажів пива, або посилилася конкуренція на тлі погіршення якості вироблюваного даним підприємством пива, або. Завищені очікування темпів зростання ринку пива або переоцінка здатності компанії утримувати або нарощувати частку ринку виллється в покупку і установку нового устаткування і виробництво такої кількості пива, яке компанія не зможе продати.
Виникле перевиробництво у такому разі може привести до банкрутства компанію, а інвестора - до збитків. Бездумне проходження історичному ряду бездушних цифр без розуміння і аналізу причин їх зміни нагадує блукання сліпого кошеняти в лабіринті.

Фундаментальний аналіз зазвичай використовується інвесторами, що розраховують на реалізацію довгострокових стратегій, що заробляють на багаторічних тенденціях. Мета такого підходу - «осідлати» тренд, нехай навіть не на самому початку його виникнення, і «проїхатися» на нім якомога довше. Погодитеся, приємно купити товар, який всі продають, і запрацювати цілу купу грошей.
Це саме та ситуація, коли з кожного інвестора в натовпі, що йде як стадо баранів по стежці старого ринкового тренда, по копійці - вам стан.

Втім, не потрібно думати, що сфера застосування фундаментального аналізу обмежена віддаленим майбутнім. Так, реакція котирувань на новині фундаментального характеру (наприклад, про зайнятість в несільськогосподарському секторі в США) також буває вельми бурхливою.

Довгострокові тенденції на валютному ринку засновані головним чином на відмінностях в темпах зростання національних економік, що породжують різницю процентних ставок і торгових балансів, хоча не виключені і політичні рішення при проведенні цілеспрямованої політики ослаблення або посилення національної валюти.


0 Відгуків на “Приклади помилок фундаментального інвестора”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук