Про застосування індексу настрою ринку в intra day торгівлі

В статті "Індекс настрою ринку" (надрукованою також в журналі "Валютний Спекулянт ") було представлено опис якоїсь нової ідеї для внутрішньоденної торгівлі на ринку Forex. Для конкретнішого ознайомлення з підходом планувалася і публікація даних по індексу в реальному часі, але велика зайнятість підготовкою учбової програми для Міжнародної Академії Біржової Торгівлі примусила поки відкласти цю роботу.

Оскільки багато читачів ставили питання з приводу Індексу, на які треба відповідати, раз вже сказав "А.", то я надаю охочим можливість самим випробувати працездатність підходу. Для цього даю формулу того початкового варіанту Індексу, який і привів до самої ідеї методу. Ця конкретна формула використовує симетричний варіант коду свічки (CandleCode ). З тих пір з'явилися і інші варіанти побудови Індексу, але цей мені здається цілком працездатним і до того ж його легко модифікувати під свої конкретні торгові системи.

Сама по собі ідея індексу, як вона була представлена в статті, полягає в спробі знайти якісь додаткові вказівки, що допомагають ефективніше використовувати різні торгові системи. Індекс не призначений для генерування торгових сигналів buy/sell. Його завдання дати як би "об'єктивну" оцінку настрою ринку, тобто підказати трейдеру, куди ринок швидше за все піде далі.

Якщо трейдер вирішив, що ринок, наприклад, піде вгору, у нього є підстави відкривати довгу позицію. Але сам момент для відкриття позиції ще необхідно вибрати. Цей момент відкриття позиції диктує конкретна торгова система. Індекс же в даному випадку повинен підвищити упевненість до правильності довгої позиції, що відкривається, застерегти від несвевременного відкриття короткої позиції або підказати, що пора виходити з раніше відкритої короткої позиції.
Коротше кажучи, індекс не замінює торгову систему і сам по собі не є індикатором для торгових сигналів, але його поведінка таке, що він дає корисну додаткову інформацію, за допомогою якої можна сподіватися підвищити ефективність торгової системи, яку застосовує трейдер.

.

Нагадаю, що правила інтерпретації і використання індексу в торгівлі виглядали таким чином:
0) На графіці індексу виділяються чотири рівні, які визначають три області значень - в нижній області (між двома нижніми рівнями) настрою ринку привласнюється значення low, у верхній області (між двома верхніми рівнями) настрій має значення high; коли індекс виходить з нижньої області в середню, настрою набуває значення BULL і це значення зберігається, поки індекс не увійшов до верхньої області; після виходу індексу з верхньої області в середню настрою набуває значення BEAR, яке залишатиметься таким до тих пір, поки індекс не увійде до верхньої області.
1) Якщо ринок має певний настрій, що указується значенням індексу (BULL або BEAR), то позиції відкриваються тільки у напрямі цього настрою.


0 Відгуків на “Про застосування індексу настрою ринку в intra day торгівлі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук