Про хвилю Елліотта

Як може висхідний повний ринковий цикл 12345ABC перейти в низхідний 12345ABC? .. а то виходить що рух ринку однонаправлено і в принципі не може відкататися нижче за початок НАЙГОЛОВНІШОЇ ХВИЛІ 1

Приклад того, як висхідна хвиля Елліотт перетворюється на низхідну, можна побачити на прикладі японського фондового індексу NIKKEI.

На денному графіку (Мал. 1) почала формуватися хороша хвиля, я її тоді відразу став відстежувати, оскільки готував матеріал до семінару.


Але красивої хвилі з неї не вийшло, замість хорошої АВС пішло продовження ходу вгору (Рис 2).

Проте, і це виявилося відповідним варіантом для хвилі 12345. Але після цього почалося повне неподобство - замість порядної хвилі АВС, що коректує, якийсь кошмарний обвал.

Обвал, до речі, цілком зрозумілий з погляду фундаментального аналізу. Поки протягом 1999 року японські акції круто летіли вгору, японська економіка продовжувала залишатися в змозі, оцінюваному як важкий спад, у тому числі і прибутки корпорацій були далеко не в кращому стані, продовжувалося зростання безробіття, проблеми у фінансовому секторі і т.д.. Зростання акцій на тлі таких економічних даних виглядало б дуже дивним; але якщо дивитися на нього як на хороший міжнародний "інвестиційний проект", то все ставало зрозумілим: розкручувалися спекулятивні ціни на акції, що повинне було закінчитися хорошим їх падінням. Ось воно і закінчилося.

А з погляду хвиль Елліотта картина стає зрозумілою, якщо включити тижневий масштаб (Мал. 3).

Могутня хвиля 12345 перетворюється тоді просто в корекцію тривалого глобального ведмедячого ринку. Якщо спостережуваний зараз хід вниз продовжиться, то ось тоді на денному графіку і сформується нова хвиля 12345, направлена вниз. Тоді і побачимо, як однонаправлений ринок міняє свій напрям.

Це, звичайно, тільки один можливий сценарій зміни напряму; по суті справи, ми тут просто дивимося на ринок з погляду різних тимчасових масштабів. Але і не виходячи за один часовий масштаб, часто можна бачити, як правильна хвиля Елліотта починає розламуватися і поступово переходить в щось зовсім інше. Це і зрозуміло: якщо вже ринку ськуждено піти вниз, то яка б красива вослна Елліотта не малювалася зараз вгору, все одно її треба зламати і йти вниз. Не випадково правила побудови хвиль передбачають величезну кількість виключень, відхилень від правильного ходу хвиль.
Я думаю, на годинних графіках валют можна знайти скільки завгодно подібних прикладів; тут нетипове (неправильне) завершення хвиль Елліотта є скоріше правилом, чим виключенням.

Джерело: fxclub.org


0 Відгуків на “Про хвилю Елліотта”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук