Про ринок спотів

Ринок спотів - є купівля-продаж наявної валюти. У загальному об'ємі торгів частка наявної валюти займає приблизно 40 відсотків. Основними показниками ринку наявної валюти вважається, по-перше, значна мінливість ринку, залежна від сьогохвилинної ситуації, і висока прибутковість (до речі, разом з великими ризиками зазнати значні збитки). Ринок цей вільний, і працювати на нім може будь-який трейдер, проте приватній особі готівка у великих об'ємах потрібна украй рідко, тому основні гравці - банки, фонди, страхові структури.
Зовні дії спот-ринка виглядають вельми просто: беруть участь дві сторони, які передають один одному різні валюти в певному об'ємі і по узгодженому курсу. Важливий термін передачі - обмін повинен відбутися не пізніше, ніж на другий робочий день з моменту проведення валютної операції. Взагалі цей дводенний період склався історично, навіть до появи серйозних інформаційних технологій - він потрібний для того, щоб сторони змогли підготувати всі необхідні документи і уточнити конкретні умови передачі готівці.
Саме особлива важливість роботи з готівкою не дає можливості ринку Forex в його сьогоднішньому стані і повній компьютерізірованності скоротити цей термін - по суті, це захист від всіляких збоїв і помилок, що дозволяє все перевірити і перепроверіть до моменту реального здійснення валютної наявної операції. Крім того, спот передбачає роботу з валютою, яка реально є на руках, а не планується до отримання.
Це дозволяє працювати стабільніше, бути упевненим в наявності необхідних сум в потрібний час в потрібному місці і, природно, обмеженість за часом знижує ризики втратити як операцію, так і саму валюту із-за можливого залучення її в інші фінансові операції, якби термін був великим.
Які валюти котируються на ринку? Звичайно, в основному це світові валюти, що користуються пошаною і стабільністю. Це, перш за все, євро і долар, трохи менше інтерес до британського фунта або, скажімо, японською йене, хоча багато в чому це залежить від регіону проведення операції. Варто відзначити і долари інших держав - Канади і Австралії. Звичайно, найбільший об'єм спот-сделок як і раніше займає долар, але в світлі його нестабільності останнім часом багато країн прагнуть все більше переходити в розрахунках на євро.
Як вже говорили, спот-курс вельми мінливий і протягом повної робочий сесії (цілу добу), як підрахували фахівці, популярні валюти можуть міняти котирування до двадцяти тисяч разів, різко йдучи вгору при позитивних новинах і падаючи при негативних. Проте існує і час, коли курс стабільний - найчастіше це проміжок між часом закриття торгів на одному ринку і відкриттям іншого ринку. Так, наприклад, Сполучені Штати активно продают-покупают валюту в першій половині дня, коли йде друга половина робочого дня на європейському ринку.


0 Відгуків на “Про ринок спотів”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук