Правильне розуміння котирувань валют для початківців

Вартість обміну однієї валюти по відношенню до іншої валюти називається котируванням. Таким чином, котирування валюти є ціною, по якій трейдер може купити (ASK) або продати (BID) ту або іншу валюту. На валютному ринку котирування завжди складається з двох цін - котирування валюти, по якій продавці цієї валюти готові продати, і котирування валюти, по якій продавці цієї валюти готові купити. Банки-маркетмейкери в нормальних ринкових умовах котирують для своїх клієнтів як ціну покупки, так і ціну продажу валюти, для якої вони формують ринок.

Кожна операція з іноземною валютою включає операції з двома валютами - і дуже важливо знати, яка з них є базовою валютою (або що фіксується) і валютою котирування (або контр-валютой). Трейдер завжди купує або продає фіксована кількість "базової" валюти і міняє кількість валюти котирування залежно від змін валютного курсу.

Валюта котирування є знаменником, а базова валюта - чисельником. Коли чисельник росте, базова валюта підсилює свої позиції і стає дорожче, коли чисельник зменшується, базова валюта ослабляє свої позиції і стає дешевшим.

При вимовленні котирування базова валюта завжди вимовляється першою. Наприклад, котирування для "долара-ієни" означає, що долар є базовою валютою і чисельником; "доллар-свісс" означає, що швейцарський франк є валютою котирування; а "стерлінг-долар (зазвичай називають "cable") " означає, що валютою котирування є вже долар. У кодах валют, використовуваних для представлення валютних пар, базова валюта також зазвичай стоїть на першому місці, а валюта котирування - на другому. Таким чином, "долар-ієна" виглядає як USD/JPY, "доллар-свісс" - USD/CHF, а "стерлінг-долар" - GBP/USD.

Валютні котирування, як ціна однієї валюти в одиницях іншої валюти, бувають двох видів: "пряма" (direct) - певна сума національної валюти за одиницю іноземної валюти і "зворотна" - сума іноземної валюти за одиницю національної валюти.

Іноді в літературі фігурує термін - "американські умови", який означає пряме котирування з погляду того, хто знаходиться в Сполучених Штатах. Таким чином, котирування курсу виражене в різних кількостях американських доларів і центів за одну одиницю іноземної валюти (наприклад, котирування - 1,2800 долара за один євро). У свою чергу, термін "європейські умови" означає пряме котирування валют з погляду того, хто знаходиться в Європі (наприклад, котирування - 0,8000 євро за 1 американський долар).


0 Відгуків на “Правильне розуміння котирувань валют для початківців”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук