Правила вибору надійного банку

Зроби вибір!

У вас з'явилися вільні гроші, і ви не знаєте, куди їх прибутково вкласти? Хочете вибрати найнадійніший банк в Росії? Дотримуйтеся простих правил!

Правило перше

Перш за все, ви повинні розуміти, що вибір предстоїт відповідальний - років вісім тому банків в країні було майже удвічі більше. Тобто з тих пір половина з них збанкрутіла. Отже, правило перше: ви повинні довірити свої заощадження банку - незалежній кредитній установі. Рішення в банці ухвалюються з урахуванням власних фінансових інтересів при дотриманні інтересів вкладників. І тут вас підстерігає перша небезпека: переважаюча частина російських банків є, як це ні парадоксально звучить, чим завгодно, тільки не банками, оскільки головна мета їх діяльності полягає в обслуговуванні інтересів своїх власників.
Інтереси власників можуть співпадати (рідше) або не співпадати (частіше) з інтересами самого банку. Для вас, потенційного вкладника, важлива ієрархія пріоритетів. Підлегле положення банку в рамках тієї або іншої структури означає, що ви фактично дозволяєте їй розпоряджатися вашими грошима. Ризик для вкладника у такому разі вельми великий. Наочний доказ - криза 1998 року, коли багато фінансово-промислових груп, пожертвувавши своїми банками, переклали всі тяготи на вкладників.

.

Тому при виборі кандидата на роль хранителя ваших заощаджень краще уникати банки, які входять до складу тієї або іншої фінансово-промислової групи або виступають в ролі казначейства певної компанії. Допомога в отриманні подібної інформації вам можуть надати самі банки, які нерідко з гордістю рекламують себе як частина якої-небудь крупної небанківської структури.

Правило друге

Капітал банку - ваш страховий поліс. Потенційному вкладникові, як правило, доступна деяка фінансова інформація про банку. Проте наявних даних зазвичай недостатньо, щоб із значною мірою достовірності судити про реальний стан банку. Певні висновки можна зробити і на основі часто вельми мізерній інформації, наприклад, агрегованого річного балансу, який всі заслуговуючі уваги банки публікують в пресі. В першу чергу ми повинні звернути увагу на капітал (власні засоби) банку. На вимоги Центробанку, для створення нового банку засновникам необхідно внести до його капіталу не меншого 5 млн. євро.
Подразумеваєтся, що така величина власних засобів є мінімально необхідною для стійкого функціонування кредитної установи. Можна погодитися з даною думкою і, зробивши поправку на можливе падіння курсу рубля, виключити з числа кандидатів банки з капіталом менше 150 млн. рублів. Не менше значення для оцінки надійності банку має те, в якому ступені він фінансує свої операції за рахунок власних засобів. Їх відносно висока частка - і, відповідно, відносно низька частка позикових засобів - зменшує вірогідність виникнення у банку проблем з ліквідністю.


0 Відгуків на “Правила вибору надійного банку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук