Поради трейдерам-початківцям

Перші кроки в роботі на валютному ринку Forex: рухайтеся від простого до складного, самостійно приймайте рішення, вчіться на власних помилках, хоча, краще, на помилках інших. Ваша система - Ваша перевага, дисципліна - ключ до успіху, розумний ризик - допустимий ризик, дайте прибутку рости, правильно будуйте торгівельну піраміду, торгівля - марафон на все життя, використовуйте циклічність результатів, вивчайте психологію трейдерів.

Виберіть якийсь один ринок (наприклад, USD/JPY) і вивчіть його історію хоча б за останні десять років (чим більше історії, тим краще). Виділіть на ціновому графіку тенденції, рівні підтримки й опору, подивіться, як поводилися ціни при підходах до цих рівнів. Проаналізуйте функції таких індикаторів: трендових, сигнальних і психологічних.

З усіх відомих на сьогоднішній день індикаторів, спочатку виберіть по одному з кожної групи. У якості трендового можна взяти гістограму МАС, що дає найкращі результати на відрізках часу від години й більше. Із сигнальників спочатку краще попрацювати з індикатором темпу (Momentum), що дає сигнал до покупки, якщо утворить впадину й починає рости, а сигнал до продажу - коли він досягає піку й повертає вниз. Психологічні індикатори характеризують загальний настрій на біржі, тобто, дозволяють угадати чи буде ринок "бичачим" або "ведмежим".

До них відносяться показники обсягу, що мають велике значення при прийнятті такого важливого рішення, як момент відкриття позиції. Підвищення обсягу показує збільшення зацікавленості учасників ринку в даній динаміці ціни. З’являються передумови для посилення існуючої динаміки на ринку, або до появи нового напрямку зміни ціни. Іноді поступове зниження обсягів супроводжується різкою зміною динаміки ціни.

Це можливо при припиненні боротьби однієї зі сторін (биків або ведмедів), фактичної їхньої капітуляції перед новим трендом. Уважно стежте за зміною обсягів в обідній час (у великих біржових центрах, особливо Західної Європи) і в нічний час, коли не працює основна маса операторів ринку (в основному Західної Європи - Лондон, Франкфурт, Париж).

У цей час навіть найменші суми можуть призводити до значних коливань курсу, ринок стає малопередбачуваний. Зниження обсягу в цей час - не обов’язково означає зниження інтересу до угод при даній динаміці курсу. Бійтеся ринку після 17 годин за середньоєвропейським часом. Спочатку працюйте з лінійними графіками, потім переходьте до барів з їх фракталами й теорією "Хаосу".


0 Відгуків на “Поради трейдерам-початківцям”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук