Помилки трейдера при фундаментальному аналізі

В арсеналі фундаментального аналізу є різні методики розрахунку справедливої вартості товару. Пізніше ми розглянемо варіант визначення справедливої вартості різних валют з використанням паритету купівельної спроможності.
У цьому особлива цінність фундаментального аналізу, оскільки, порівнюючи отриману оцінку справедливої вартості і ринкової ціни, ми можемо зробити висновок про те, переоцінений або недооцінений цей товар. А значить, можемо отримати обгрунтоване уявлення про те, чому необхідно купувати або продавати і до яких меж може змінитися ціна.

Перш ніж перейти до основ фундаментального аналізу на валютному і фондовому ринках, порівняємо його з аналізом технічним.

Якщо за допомогою технічного аналізу ви виявляєте напрям ринкового тренда (тренд, тенденція - напрям руху ринкової ціни) - висхідний бичачий, низхідний ведмежий або нейтральний, то фундаментальний аналіз пояснює причини виникнення і існування тренда. Причому йдеться як про короткострокові коливання цін, так і довгострокових.

Наприклад, коли після оголошення про зростання ВВП в США починає рости американський долар, те розуміння причини такої реакції долара на зростання ВВП буде сферою застосування фундаментального аналізу.

Уявіть собі повітряну кулю, яка парить в небі.
Які шанси пасажирів цієї кулі на прибуття з Парижа до Москви, якщо вони не знають повітряних течій (я вже не говорю про незнання прийомів управління повітряною кулею) і інших природних явищ? Так само і багато трейдерів валютного, фондового і товарного ринків намагаються торгувати, абсолютно не розбираючись в законах того «повітряного простору», в якому вони працюють.

Так, технічний аналіз розкриває багато невідомих, особливо ті, які хочуть приховати інші учасники ринку, наприклад інсайдери. А ще більше теханаліз допомагає визначити вдалий момент і ціну для здійснення операції.
Адже технічний аналіз заснований на простій гіпотезі: ринкові ціни враховують повністю всю інформацію, знання, дії і навіть бажання всіх учасників ринку, відображаючи їх в своїй динаміці. В результаті і ціна, і об'єм включають кожну операцію, здійснену багатотисячною армією трейдерів.

Проте ринок практично завжди помиляється, як і трейдери. Ціни весь час або завищені, або занижені, тобто вище або нижче за їх справедливий рівень. В умовах непередбачуваного і майже ринку, що завжди помиляється, легше піддатися впливу помилкових сигналів технічного аналізу, якщо не користуватися послугами фундаментального аналізу.
Отже, головним завданням технічного аналізу є дослідження поточного стану ринку - визначення тенденції, що очолює зараз, а також ключових цінових рівнів для якнайкращого укладення оборудок.


0 Відгуків на “Помилки трейдера при фундаментальному аналізі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук