Показники зайнятості

Рівень зайнятості є економічним показником, який відіграє важливу роль у багатьох відношеннях. Природно, що за рівнем зайнятості судять і про стан економіки.

Рівень зайнятості - це основоположний індикатор. Про цю важливу характеристику слід пам'ятати, особливо під час економічного спаду.

Коли населення роздумує про стан праці, індекс зайнятості - це останнє, що може заспокоїти. Коли падіння економіки викликає скорочення робочих місць, потрібний час, щоб сформувати в населення психологічну впевненість в економічному підйомі, доки не виникнуть нові робочі місця.

На індивідуальному рівні розуміння покращення ситуації із зайнятістю може бути утруднене через те, що робочі місця виникають спочатку тільки в невеликих компаніях і в малій кількості, і ця обставина не виправдовує очікувань. Звіти про зайнятість є важливими для фінансових ринків взагалі і для валютних ринків зокрема. Дані про зайнятість є особливо актуальними під час переходу економіки від спаду до підйому. Важливість цього індикатору в екстремальних економічних ситуаціях пов'язана з тим, що з його допомогою створюється загальна картина стану економіки і тривалості ділового циклу.
Зменшення показника безробіття свідчить про закінчення циклу, тоді як на його початку цей показник найвищий.

Необхідно відзначити, що найчастіше використовується так звана цифра безробіття ( employment figure ), яка є не рівнем безробіття за даний місяць у відсотках, а КЗВ - коефіцієнтом заповнення вакансій (nonfirm payroll rate). Цей коефіцієнт розраховується як частина ділення різниці між загальною кількістю працездатних і чисельністю працюючих на загальну кількість працездатних. Такий показник є складнішим і несе в собі більше інформації.

На валютному ринку стандартним індикатором, за яким стежать трейдери, є показник безробіття, що відображає зайнятість в промисловості, КЗВ, середній заробіток і середню тривалість робочого тижня. В принципі, найважливішими характеристиками зайнятості є зайнятість в промисловості і КЗВ, за якими йде рівень безробіття у відсотках.


0 Відгуків на “Показники зайнятості”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук