Переваги торгових систем перед рештою способів ухвалення рішень на ринку цінних паперів

Для того, щоб не опинитися на місці овець і свиней, а якщо і опинитися, то зуміти швидко вийти з ринку, потрібно розібратися в стратегіях роботи на ринку всіх перерахованих груп біржовиків, починаючи від професіоналів і кінчаючи рядових інвесторів.

Підхід будь-якого біржовика до торгівлі або на 100% механічний, або на 100% суб'єктивний. Тим біржовикам, у яких є розроблена торгова система, що добре спланерувала, немає необхідності ухвалювати торгові рішення самостійно. У них є план, який точно говорить, що робити в будь-якій ситуації. Все що від них потрібний - це стежити за ринком, визначати, які дії диктує торговий план і передавати ордери брокерові. Найчастіше такі торгові плани компьютерізіровани. Біржовик вводить ринкові дані, а торгова система говорить йому що робити.

З іншого боку той, хто торгує не за планом, не має яких-небудь фіксованих правил. Він ухвалює торгові рішення суб'єктивно, коли його підштовхує теперішній момент, він не має ніякої дороговказної нитки, окрім свого уявлення про те, що працюватиме добре. Хоча він і намагається вчитися на попередніх помилках - це не допомагає, тому що коректні рішення не завжди закінчуються прибутком, а некоректні рішення не завжди закінчуються втратами.
Проте не варто категорично оцінювати шанси таких біржовиків, історія знає приклади біржовиків що успішно застосовують аналіз Ганна, Фібоначи або астрологію і що припускають що на ринках існує якийсь порядок, але в даному випадку їх успіх багато в чому може пояснюватися хорошою технікою управління грошовими коштами і дисциплінованим контролі над ризиком, а не правильністю їх тимчасових теорій або методів прогнозу.

.

Для біржовиків торгуючих не механічно властива також і емоційна сторона ухвалення рішень. Ефект від страху і жадності просто чудовий. Природа людини така, що під дією цих відчуттів він неминуче ухвалює помилкове рішення на спекулятивній арені: так замість закриття прибуткових позицій, він додатково віддає заявки на покупку брокерові в той момент, коли тренд вже слабшає. Одна з головних відмінних рис професійних біржовиків в тому, що вони навчилися контролювати свої страх і жадність.
Вони роблять це за допомогою самодисципліни, яка подразумеваєт, що процес ухвалення рішень має певну структуру, спланерував, більш того вони підкоряються сигналам, що поступають від торгових систем? фактично це єдиний спосіб мінімізувати емоційну напругу, що неминуче руйнують кожного трейдера.

.

Всі більш-менш успішні біржовики, не говорячи вже про крупні інвестиційні компанії, застосовують відносно механічний підхід, мабуть, самі того не підозрюючи. Навпаки, більшість любителів більш схильна використовувати суб'єктивний підхід, слідуючи за короткостроковою зміною ціни як за гуру. Багато професійних фінансових менеджерів володіють системою, яка на 100% механічна. Ті, хто не діє 100% механічно, зазвичай дозволяють собі лише крихітну кількість власної думки, що виходить за рамки їх системи.


0 Відгуків на “Переваги торгових систем перед рештою способів ухвалення рішень на ринку цінних паперів”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук