Память ринку

Чому на фінансових ринках виникає ефект інерції цін по відношенню до попереднього руху? Як показали сучасні дослідження в області людської пам'яті, ми щодня «забуваємо» близько 25% інформації, отриманої раніше. Включаючи не тільки якісь факти, але і переживання, пов'язані з їх отриманням. Саме на цьому механізмі заснована приказка «час - кращий лікар». Людська пам'ять недовговічна.

Стосовно ринку FOREX, це виглядатиме таким чином:

якщо на початку тижня на ринку трапилося сильне підвищення цін, трейдер цього дня пам'ятатиме все, що було пов'язане із зростанням цін і знаходитися під враженням цього зростання. У вівторок в його пам'яті залишиться тільки 75% психологічних переживань вчорашнього дня і конкретних фактів, пов'язаних з підвищенням.

В середу відсоток пам'яті знизиться до 50%, в четвер - до 25%, а в п'ятницю до легкого натяку на об'єктивну інформацію понеділка. У реальності відсоток того, що забуває залежить ще і від подій подальших днів.

Якщо у вівторок зростання цін продовжиться, то враження понеділка навпаки посиляться і в середу в пам'яті трейдера події двох попередніх днів будуть досить яскраві. Відсоток пам'яті тут буде більше 75%.

Якщо ж у вівторок ціни знизяться, то події понеділка до середовища загубляться в пам'яті більш, ніж на 50%.

Якщо розглядати пам'ять трейдера в одному безперервному ланцюжку подій, де останнім подіям надаватиметься більшої ваги, то це нагадає розрахунок експоненціальної середньої. Оскільки на другий і третій день трейдер пам'ятає велику частину подій першого дня, то ця пам'ять керуватиме його діями в ці дні. Мало хто зважиться продавати на сильному бичачому ринку, якщо для таких дій немає достатніх підстав. Але після сильного руху страх продажу позначатиметься ще декілька днів, поступово ослабляючись.

На практиці часто трапляється, що сильний рух п'ятниці продовжується в понеділок, захоплюючи і першу половину вівторка. Сильні зміни цін у вторник-среду слабшають до четверга-п'ятниці. Знаючи це, можна уникнути поспішних дій і вчасно зупинитися від продовження роботи по тренду.

Інерційність ринку дозволяє зробити важливий висновок - ви набагато краще розумітимете ринок, якщо навчитеся дивитися на нього з погляду середньостатистичного трейдера. Він свої дії засновує на попередніх діях ринку. Один з основоположних принципів технічного аналізу - принцип трендовості ринку, грунтується саме на факті інерції.

Джерело: fxguild.info


0 Відгуків на “Память ринку”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук