Особливості ведмедячого полювання

Все підкоряється єдиним природним законам, і за підйомом неминуче слідує спад. Щоб утриматися на фондовому ринку в період <негоди> , потрібні відмінна витримка, величезне терпіння і чітка тактика дій.

Що таке добре, і що таке погано

Як завжди, почнемо з визначень. Отже, що таке ведмедячий ринок? Здавалося б, з технічної точки зору, ніякої істотної відмінності між обома <звіриними> ринками не немає: якщо всі основні тренди йдуть вниз - це ведмедячий ринок, а якщо вгору - бичачий.

Але психологічно ці два ринки <відчуваються> абсолютно по-різному. Існує загальна думка, відчуття, сприйняття, що бичачий ринок <хороший> , а ведмежий - <поганою> . І це, звичайно, справедливо для більшості інвесторів. Якщо у вас відкрита довга позиція і починається ведмедячий ринок, ви поступово втратите частину або навіть весь свій капітал, вкладений в цінні папери, - тоді як на бичачому ринку він тільки ріс би. Загальну думку висловив один ринковий гуру, який сказав, що бичачі ринки, - <правильні> , а ведмежі - <неправильні> . Бичачі ринки вітаються, ведмежі - ні. CNBC якось влаштувала спеціальну передачу, присвячену подоланню індексом NASDAQ відмітки 4000 вгору.
А коли той же індекс опустився на 4000 вниз, ніякій особливій реакції не послідувало.

.

Навіть держава часом втручається в ринок, намагаючись утримати його від ведмедячого стану (зупинки торгів по деяких паперах або навіть цілих ринках, заборона на відкриття коротких позицій по дешевих акціях і т.д.).

На мій погляд, тут вся справа в стійкій вірі, що ринки <винні> рости. Тому, коли ринки йдуть вниз, з'являється і міцніє переконання: щось не так. І хоча трейдеру загалом все одно, на якому русі заробляти, віра в природне зростання ринків присутня у більшості трейдерів. Звідси добре відомі в середовищі американських трейдерів проблеми з відкриттям коротких позицій, покупкою пут-опціонів і т.д. Цікаво: переконання в природному зростанні ринків так невикорінно, що, коли ринки йдуть і йдуть вниз, більшість гравців наполегливо розглядають це як можливість збагатитися на очікуваному коли-небудь зростанні, а не на падінні, що вже йде.
Використовуються приблизно наступні аргументи: <Навіть після краху 1987 р. бики повернули всі свої збитки і запрацювали величезні гроші, адже за декілька років Dow Jones виріс більш ніж на 500%> . Подібні історії тільки сприяють зміцненню віри в природність руху вгору. Тому сьогодні багато ринкових гуру, подібно Е. Дж. Коен (A. J. Cohen), взагалі не бачать ознак ведмедячого ринку, а тільки деяких <ведмедячих корекцій> . Слідує, проте, відзначити, що в історії індексу Dow Jones були дуже довгі періоди, більше покоління, коли ринки зовсім не йшли вгору.

.


0 Відгуків на “Особливості ведмедячого полювання”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук