Основні терміни і поняття

Валютний курс - це ціна грошової одиниці однієї країни, виражена в грошових одиницях іншої країни, при операціях купівлі-продажу.
Така ціна може встановлюватися виходячи із співвідношення попиту і пропозиції на певну валюту в умовах вільного ринку, або бути строго регламентованою рішенням уряду або його головним фінансовим органом, зазвичай центральним банком.

Види валютних курсів

Пряме котирування - кількість національної валюти за одну одиницю чужої

Зворотне (непряма) котирування - кількість чужої валюти за одиницю національної .

Тут у багатьох трейдерів існує плутанина в голові. Наприклад, для жителів Росії котирування RUB/USD є непрямим, USD/RUB - прямій. А який є для росіян котирування EUR/USD? Ясно, що для європейців -косвенной, для американців - прямої. А для нас?

Багато хто скаже - непрямою. Річ у тому, що вже склалося наступна оцінка - є американський долар і все інше. З цієї точки зору EUR/USD для нас непряме котирування, USD/JPY - прямій. Хоча це, як бачите, не дуже коректне твердження.

Валюти ринку FOREX

Основні валюти (majors) ” USD - американський долар

” EUR - міжнародна європейська валюта-євро

” AUD - aussie (осі) австралійський долар

” NZD - kiwi (ківі) новозенландській долар

” GBP = STG (cable, стерлінг) фунт стерлінгів

” CHF = SWF (swissie) швейцарський франк

” JPY = YEN японська йена

Кросс-курси

Це співвідношення між двома валютами, яке витікає з їх курсу по відношенню до курсу третьої валюти. При операціях на світовому ринку часто використовуються кросс-курси з доларом США, оскільки долар США є не тільки основною резервною валютою, але і валютою операції в більшості валютних операцій.

Котирування пропонованої валюти виглядає приблизно таким чином: EUR/USD = 1.0150 Bid (ціна пропозиції); 1.0155 Ask (ціна попиту). Це означає, що трейдер може продавати євро за долари по курсу (ціні) 1.0150, а купувати євро за долар по курсу 1.0155. Різниця між цінами покупки і продажу називається Спред (spread). В даному випадку він рівний 5 пунктам (0.0005).

Пункт (point або pips) - це мінімально допустима зміна ціни. Наприклад зміна ціни з 1.3450 до 1.3455 - це зміна на 5 pips. Спред (spread) - різниця між ціною покупки і ціною продажу: 1.3460 - 1.3450 = 10 points (pts). Стандартний банківський спред від 5 до 10 pts.

Big figure (велика фігура чи, просто - фігура) - зміна ціни на 100 пунктів. Наприклад, зміна котирування з 1.3460 до 1.3560.


0 Відгуків на “Основні терміни і поняття”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук